Šéf JPMorgan Jamie Dimon tvrdí, že Bitcoin je bezcenný, pochybný a nadále ho kritizuje!

Dimon kritizuje Bitcoin,
Dimon kritizuje Bitcoin, zdroj: www.shutterstock.com/CraigHastings
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Generální ředitel banky JPMorgan Jamie Dimon tvrdí, že Bitcoin je bezcenný a zpochybňuje, zda je jeho předpokládaný počet 21 milionů kusů skutečný.

K tomu ale poznamenal, že blockchain a stablecoiny mohou být skutečné, ale vlády je navzdory všemu optimismu budou regulovat.

Může tě zajímat: Čekají Dogecoin výrazné změny? Spoluzakladatel Billy Markus v tom má jasno

JPMorgan však bude služby nabízet nadále

Generální ředitel JPMorgan Jamie Dimon zopakoval svůj anti-Bitcoinový postoj na virtuální schůzi, kterou organizoval Institut mezinárodních financí (IIF).

,,Blockchain může být skutečný, stablecoiny mohou být také skutečné. Bez ohledu na to, co si někdo myslí, ani to, čemu věří každý optimista či zastánce Bitcoinu, vláda je bude navzdory všemu regulovat. Osobně si myslím, že Bitcoin je bezcenný,” vyjádřil se Dimon.

Šéf JPMorgan však zdůraznil: ,,Naši klienti jsou dospělí a rozumní lidé. Koneckonců, pokud chtějí mít naši investoři přístup k Bitcoinu, nemůžeme nad nimi dohlížet, avšak můžeme jim poskytnout legitimní a co nejjednodušší přístup k nákupu.”

Pokud chceš obchodovat nebo jen  nakupovat  kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si ho nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Bitcoin a Jamie Dimon si zjevně nerozumí

Generální ředitel JPMorgan je již delší dobu skeptikem Bitcoinu. Nedávno se vyjádřil, že Bitcoin nemá žádnou vnitřní hodnotu a regulátoři ho budou maximálně kontrolovat. V květnu tohoto roku doporučoval lidem, aby se od kryptoměn drželi co nejdále. Paradoxem je, že i přes kritickému postoji Dimona, JPMorgan v současnosti nabízí klientům investice do kryptoměn.

Jamie Dimon zpochybňuje Bitcoin i omezenou kapacitu kryptoměny, která je stanovena na 21 milionů mincí. “Jak víte, že skončí právě na 21 milionech? Všichni jste četli algoritmy? Vy tomu všichni opravdu věříte? Vždy jsem patřil ke skeptikům takových věcí,” přiznává šéf banky.

Neobešlo se to samozřejmě bez kritiky, a to i ze strany známých investorů, jako je například generální ředitel Galaxy Digital, Mike Novogratz.

“Zvláštní. Pro muže, který odvedl takovou skvělou práci s takovou bankou jakou je dnes JPMorgan, jsou jeho názory o Bitcoinu nevysvětlitelně, a stále s nimi pokračuje. Modlím se, abych navždy zůstal otevřený podobným inovacím,” komentuje Novogratz.

Může tě zajímat: TOP 3 kryptoměny s potenciálem vytvořit velké zhodnocení do konce roku


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.