Využití Etherea za tři měsíce překonalo rok 2020 – 1,5bilionový transakční volume!

Využití Etherea za tři měsíce překonalo rok 2020 - 1,5bilionový transakční volume!
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Ethereum v roce 2021 zažívá nejlepší měsíce své historie. Cena této kryptoměny nedávno dosáhla historického maxima 2700 dolarů a využití sítě daleko překonává vše, co jsme viděli v minulosti. Rok 2020 byl pro Ethereum přelomový. Za dvanáct měsíců touto sítí prošly transakce v hodnotě 1,3 bilionu dolarů (1300 miliard USD). To ovšem není nic oproti prvnímu kvartálu 2021.

Podle analytické společnosti Messari Ethereum blockchainem od ledna do března tohoto roku prošly transakce v celkové hodnotě 1,541 bilionu dolarů ($1541 miliard). Toto číslo daleko překonává Bitcoin a možná i všechny ostatní kryptoměny dohromady. Ethereum jednoduše v roce 2021 vychází na výsluní.

Mohlo by vás také zajímat: Co všechno musí mít kvalitní krypto projekt, aby se stal úspěšným? To, co má Elrond!

Rekordní čísla a problémy se zahlcením sítě

Bohužel síť na takový vzestup zájmu nebyla pořádně připravena. Ethereum stále funguje na sedm let staré technologii. Vývojáři sice současný PoW blockchain postupně vylepšují, ale rychlost sítě už nestačí. Ve výsledku tak používání Etherea stojí neskutečné peníze. Za transakci zaplatíte 3-10 dolarů a interakce se smart kontrakty stojí desítky dolarů.

Medián transakčního poplatku za ethereum
Medián transakčního poplatku za ethereum

Tato situace má už ale řešení. Momentálně se čeká, až komunita implementuje technologii Optimistic rollups, která zvýší kapacitu sítě na stonásobek a přesune většinu transakcí na druhou vrstvu. Většina transakční aktivity tak půjde mimo hlavní blockchain.

Na rollupy se můžeme těšit již v červnu 2021. Společnost Ethereum Foundation také připravuje hard-fork, který implementuje kontroverzní EIP-1559. Tato technologie má pomoci v boji proti manipulaci výše poplatků ze strany minerů.

Koncem roku se problémy s rychlostí sítě definitivně vyřeší přechodem na platformu Ethereum 2.0, která funguje na moderní Proof of Stake technologii a bude podporovat sharding. Rychlost sítě se tak zvýší o další stonásobek. Spolu s rollupy tak bude mít reálnou kapacitu 100-400 tisíc transakcí za sekundu. Takovými čísly se nemohou pochlubit ani centralizované sítě jako Visa či MasterCard.

Chcete si bezpečně uschovat vaše Ethereum, ERC-20 tokeny a NFT, či pracovat s DeFi aplikacemi? Doporučujeme peněženku myetherwallet.

Ethereum vs. Bitcoin – Který coin má větší růstový potenciál?

Ethereum vs. Bitcoin za poslední rok
Ethereum vs. Bitcoin za poslední rok

Tento technologický pokrok se samozřejmě odrazil i na ceně Etherea. Tato kryptoměna od ledna 2020 konzistentně překonává Bitcoin a hodnota etheru by měla brzy dosáhnout hodnoty 0,05 BTC.

Chcete bezpečně nakupovat Bitcoin, Ethereum nebo jiné kryptoměny? Doporučujeme na to použít burzu Binance, kde najdete široký výběr coinů a další kvalitní služby (lending, akcie, obchodování na páku). Vytvořte si účet přes  >>> tento odkaz <<<  a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky.

Více se o situaci ETH vs. BTC dočtete v tomto článku:

Měsíční fraktál ukazuje, že Bitcoin se právě odrazil ode dna! Míříme na ATH?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.