Zákazníci FTX podávají hromadnou žalobu, aby získali přednostní odškodnění

Share This Post

Zatímco vládní agentury stojí ve frontě na žalování FTX a jejího zakladatele Sama Bankman-Frieda, skupina bývalých zákazníků se snaží získat své peníze zpět co nejdříve.

Žaloba zahájená čtyřmi jednotlivci požaduje přednostní přístup ke zmrazeným finančním prostředkům společnosti pro její zákazníky, nikoli pro investory.

Žaloba byla podána 27. prosince u amerického konkurzního soudu pro okres Delaware. Čtyři žalobci tvrdí, že zastupují celou třídu bývalých zákazníků FTX, což může znamenat až 1 milion jednotlivců. Žaloba se snaží získat přednostní práva na vrácení digitálních aktiv držených FTX US nebo FTX.com svým zákazníkům.

Žalobci zdůrazňují, že uživatelská smlouva FTX nepovolovala platformě používat finanční prostředky zákazníků pro své vlastní účely, včetně půjčování nebo používání na provozní náklady. Jakékoli odstranění finančních prostředků zákazníků z účtů bylo podle stížnosti „nepřípustné smísení, zpronevěra, zneužití nebo přeměna majetku zákazníka“.

Oč v žalobě běží

Jakékoli prostředky zmrazené společností FTX a vysledovatelné jako majetek zákazníka tedy nelze použít k úhradě výdajů, pohledávek nebo věřitelům, kteří nejsou zákazníky, dokud nebudou zákazníci splaceni, uvádí žaloba:

Nedávno ministerstvo spravedlnosti zahájilo vyšetřování místa, kde se nachází přibližně 372 milionů dolarů v chybějících digitálních aktivech z FTX. 12. listopadu, uprostřed svého bankrotu a vnitřního kolapsu, FTX varovala zákazníky před abnormální aktivitou peněženky, kdy bylo nejméně 228 523 ETH převedeno z ústředny na neznámého pachatele. 

Další podezření vzplanulo, když kryptopeněženky spojené s nyní zkrachovalou obchodní firmou Alameda Research, sesterskou společností FTX, začaly převádět finanční prostředky jen několik dní poté, co byla SBF vydána na dluhopis ve výši 250 milionů dolarů.

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....