Zákazníci FTX podávají hromadnou žalobu, aby získali přednostní odškodnění

Share This Post

Zatímco vládní agentury stojí ve frontě na žalování FTX a jejího zakladatele Sama Bankman-Frieda, skupina bývalých zákazníků se snaží získat své peníze zpět co nejdříve.

Žaloba zahájená čtyřmi jednotlivci požaduje přednostní přístup ke zmrazeným finančním prostředkům společnosti pro její zákazníky, nikoli pro investory.

Žaloba byla podána 27. prosince u amerického konkurzního soudu pro okres Delaware. Čtyři žalobci tvrdí, že zastupují celou třídu bývalých zákazníků FTX, což může znamenat až 1 milion jednotlivců. Žaloba se snaží získat přednostní práva na vrácení digitálních aktiv držených FTX US nebo FTX.com svým zákazníkům.

Žalobci zdůrazňují, že uživatelská smlouva FTX nepovolovala platformě používat finanční prostředky zákazníků pro své vlastní účely, včetně půjčování nebo používání na provozní náklady. Jakékoli odstranění finančních prostředků zákazníků z účtů bylo podle stížnosti „nepřípustné smísení, zpronevěra, zneužití nebo přeměna majetku zákazníka“.

Oč v žalobě běží

Jakékoli prostředky zmrazené společností FTX a vysledovatelné jako majetek zákazníka tedy nelze použít k úhradě výdajů, pohledávek nebo věřitelům, kteří nejsou zákazníky, dokud nebudou zákazníci splaceni, uvádí žaloba:

Nedávno ministerstvo spravedlnosti zahájilo vyšetřování místa, kde se nachází přibližně 372 milionů dolarů v chybějících digitálních aktivech z FTX. 12. listopadu, uprostřed svého bankrotu a vnitřního kolapsu, FTX varovala zákazníky před abnormální aktivitou peněženky, kdy bylo nejméně 228 523 ETH převedeno z ústředny na neznámého pachatele. 

Další podezření vzplanulo, když kryptopeněženky spojené s nyní zkrachovalou obchodní firmou Alameda Research, sesterskou společností FTX, začaly převádět finanční prostředky jen několik dní poté, co byla SBF vydána na dluhopis ve výši 250 milionů dolarů.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...