ZÍTRA údajně dojde k obrovské pumpě XRP! Vyplatí se věřit Pump & Dump skupinám?

ZÍTRA údajně dojde k obrovské pumpě XRP! Vyplatí se věřit Pump & Dump skupinám?

Po včerejší pumpě XRP o 70 % se všichni opět začali zajímat o tento kontroverzní token. My jsme vás pozvali do naší XRP CZ/SK diskusní skupiny na facebooku, abychom se pobavili, jak to teď vidíte. Můžeme očekávat další růst, nebo to byl výstřel do tmy?

1.2. (tedy zítra) se chystá konsolidace XRP komunity. Říká se, že v první únorový den dojde k obrovskému nárůstu ceny a short squeezu. Tento plán se dostal i do největší Pump & Dump skupiny na světě Wall Street Bets. Ta má za sebou několik úspěšných pump, na nichž někteří členové WSB vydělali miliony.

O současném sporu mezi Ripple a SEC: Ripple zatahuje Ethereum do sporu se SEC! První jednání asi nedopadlo nejlíp

Chystá se pumpa XRP, nebo je to past?

O XRP se nyní mluví jako o dalším v řadě aktiv, na kterých se všichni můžeme krásně nabalit. Vyplatí se věřit těmto zvěstem a naskočit na vlak, nebo je už pozdě?

1D XRP / USD - bitstamp
1D XRP / USD – bitstamp

Nuže, do budoucna nikdo nevidí. Není jasné, co konkrétně se zítra stane, protože pumpa přišla již včera. XRP se nyní drží na ceně 0,5 $ a je vidět, že na trhu se vyvinul obrovský tlak na jeho cenu. Problém je v tom, že na trhu je mnoho velkých hráčů, kteří tyto prudké nárůsty ceny využívají na prodávání zásob XRP. Hrozí zde tedy, že obyčejní lidé zítra za vysokou cenu nakoupí XRP od velkých hráčů a cena pak zase klesne.

O Pump & Dump skupinách a jejich úskalích již brzy publikujeme detailní článek, tak nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Vyplatí se věřit Pump & Dump skupinám?

Skupiny jako WSB a podobné na první pohled vypadají dobře. Členové se dohodnou, nákupy vyženou cenu nějakého assetu (aktiva) vysoko, čímž způsobí masivní likvidaci short pozic market makerů a následně se ziskem prodají. Ale vyplatí se jim věřit?

To je dobrá otázka. V případě XRP je tu jeden velký problém. Shortovat tento asset vůbec není jednoduché a short squeeze tak nebude mít na cenu velký vliv.

Já osobně bych však Pump & Dump skupinám a celkově nikomu, kdo slibuje rychlé výdělky, v žádném případě nevěřil. Tyto skupiny fungují na základě chamtivosti a jejich členové nepřemýšlejí racionálně. Vždy se nakonec stane to stejné. Organizátoři začnou zneužívat svoji moc na vlastní obohacení a z celé skupiny se stane jedna velká loterie.

My doporučujeme investovat do kryptoměn dlouhodobě (alespoň několik let). Trpělivě nakupovat a čekat. Z historie je známo, že cena Bitcoinu a dalších kvalitních kryptoměn v dlouhodobém horizontu stoupá. A vzhledem k současné situaci je velmi pravděpodobné, že tento uptrend bude pokračovat. Tato obchodní strategie je známá jako Dollar Cost Averaging:

Chcete koupit Bitcoin? Obchodní strategie pro nováčky, na níž vyděláte desetitisíce korun