[Zprávy] Celkový počet Bitcoin adres je 600 milionů – Počet BTC transakcí na nových maximech – Blockchain slavil úspěch na CES

0
BTC, Bitcoin, graf, statistika

Podle analytické společnosti Decentralised.co je celkový počet BTC adres na úrovni 600 milionů. Podle zprávy společnosti přibývá měsíčně 10 -12 milionů adres. Největší světový veletrh spotřební elektroniky přivítal i blockchainové společnosti a dva produkty slavily úspěch. 

Profesionální analýza – 12.01.20 Technická analýza BTC/USD – Včera úřadoval spekulativní kapitál!

Bitcoin v číslech

Decentralised.co přišla s velmi zajímavou analýzou stavu ekosystému Bitcoinu. Podle analýzy můžeme sledovat zdravý a akcelerující rozvoj bitcoinového ekosystému. Nejprve se podíváme na metriku BTC adres. Ty podle studie dosáhly k 600 milionům adres. Každý měsíc přibude navíc okolo 10 milionů nových adres.

V předchozím obrázku můžeme vidět formu zdravého růstu ekosystému. I přes masivní cenový propad pokračuje růst adres stabilně. Propad od cenového vrcholu byl 84 %. Ten se sice odrazil v nižším, měsíčním růstu adres, ale relativně málo. Další důležitou metrikou je počet transakcí.

Zde se nám nabízí ještě pozitivnější pohled na ekosystém Bitcoinu. Na rozdíl od počtu nových adres dosáhl počet transakcí za měsíc nové ATH a zastínil tak i předchozí top z konce roku 2017, kdy praskla kryptoměnová bublina. Počet transakcí na BTC síti vypovídá o faktu, že Bitcoin se aktivně využívá, a to stále více…

V rámci měsíčních grafů si ještě ukážeme graf hashrate BTC sítě. Hashrate i přes cenový propad také dosáhl ATH, a to v technickém bear marketu. Bitcoin tak na všech frontách ukazuje růstovou tendenci, která svědčí o tom, že se jedná o hodnotný a žádaný druh majetku.

Předchozí čísla jasně ukazují signifikantní růst ekosystému BTC, a to i přes cenový propad a roční, medvědí trh. Na závěr si ukážeme porovnání dat z roku 2011 a konce roku 2019. Právě tato čísla ukazují, jak dlouhou cestu Bitcoin ušel za poslední dekádu. Na základě předchozích údajů se jeví budoucnost kryptoměn extrémně pozitivně.

Budoucí výzvy Bitcoinu

Kritickou výzvou pro Bitcoin a celý kryptoměnový prostor bude, jak se vyrovná s dalším, větším přílivem investorů. Cena BTC se totiž pohybuje v cyklech. A právě cyklická podstata vede k nárazovému zvýšení počtu uživatelů. Bitcoin se tak bude muset vyrovnat s problematickou částí svého designu. Tím jsou poplatky a rychlost sítě. Na následujícím grafu je vidět kumulativní cena poplatků za měsíc.

A zde jsou poměrně jasně vidět limity sítě. Obzvláště na konci roku 2017 dosahovaly poplatky za transakce enormní výše. Na grafu je nicméně vidět zvýšení výkonu sítě. Zatímco počet transakcí překonal ATH, kumulativní poplatky byly na podstatně nižší úrovni oproti prosinci roku 2017.

Momentální odhady počtu vlastníků kryptoměn se pohybují okolo 50 – 80 milionů lidí. Následující cyklus může přivést podstatně větší množství investorů, hlavně díky rozvinuté a přátelštější infrastruktuře. Bitcoin se tak bude muset poprat s masivním přívalem uživatelů. Pomoci by měla technologie kanálů na druhé vrstvě jménem Lighting Network a potenciálně další chainy, které budou nabízet funkci interoperability.

Blockchain na veletrhu CES

Mezi 7. a 10. lednem proběhl v Las Vegas největší veletrh spotřební elektroniky. Letos se zde představily i projekty ze světa blockchainu, dva z nich si získaly poměrně velkou publicitu. V první řadě to byl projekt MakerDAO, který je považován za krále decentralizovaných financí.

MakerDAO tak veřejnosti představil svůj systém půjček. Ten zkráceně funguje tak, že uživatel zamkne své ETH do smart kontraktu, který následně vytvoří tzv. DAI, což je stablecoin generovaný pomocí zmíněného smart kontraktu. Uživatel si tak prakticky vytvoří půjčku, kde jako kolaterál funguje ETH. V případě, že by cena ETH klesla, daná zástava se automaticky prodá.

Tým MakerDAO také představil integraci DAI s XPOS, což je terminál společnosti Pundi X, který umožňuje nákup kryptoměn a platby s jejich pomocí. A právě společnosti Pundi X zde měla také výrazné zastoupení, a to nejen s terminálem XPOS, ale také s blockchain telefonem BOB. Ten umožňuje šifrované ukládání dat, které je možné rozkódovat pouze skrze privátní klíč, který je bezpečně uložen v telefonu.

Co číst dále:

[DŮLEŽITÉ] CME Options už v pondělí – nejdůležitější derivát roku 2020 je tady!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na