Hromadná žaloba proti Bitfinexu žije dál – Měly by mu projít manipulace s Tetherem? + ANKETA

0
bitfinex tether soud

Je veřejným tajemstvím, že mega rallye v roce 2017 z velké části způsobily manipulace společnosti Tether. Tether byl již v té době největší stablecoin a jeho mateřská firma využila dominantního postavení na trhu, aby uměle navýšila cenu Bitcoinu. Celý mechanismus fungoval velmi jednoduše. Stačilo do oběhu poslat nekryté USDT tokeny a za ty nakupovat Bitcoiny. Nákupy následně zvýšily cenu BTC, na což se chytili tradeři. Výsledkem byla největší kryptobublina v historii.

V roce 2018 bublina praskla a následoval bear market, jehož důsledky cítíme dodnes. Eric Young tedy v říjnu 2019 na iFinex (mateřská společnost Tether a Bitfinexu) podal hromadnou žalobu. Ta vypršela 7. ledna 2020.

Více o původní žalobě najdete zde: Tether má na krku 1,4bilionovou žalobu

Netrvalo dlouho a proti iFinexu byla podána nová, prakticky identická žaloba. Tentokrát za ní stojí Bryan Faubus, který se s právníky iFinexu setká u soudu v jižním distriktu New Yorku.

Je otázkou, co by se stalo, kdyby tuto žalobu vyhrál. iFinex určitě neodškodní každého, kdo v roce 2018 přišel o peníze. Na to prostě nemá zdroje. Navíc by to pravděpodobně způsobilo krach burzy Bitfinex a největšího stablecoinu na trhu.

Rádi bychom se tedy zeptali na názor i vás

Měly by Tetheru a Bitfinexu projít manipulace s Bitcoinem?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

V pondělí nás čeká důležitá událost!

Způsobí spuštění Bitcoin options kontraktů na CME další velký pohyb Bitcoinu?

[DŮLEŽITÉ] CME Options už v pondělí – nejdůležitější derivát roku 2020 je tady!

Zdroj:
cointelegraph.com

avatar
  Subscribe  
Upozornit na