[Zprávy] Může vůbec Bitcoin dosáhnout hodnoty 100 000 dolarů? • Osočování, hádky a útoky pokračují

Share This Post

Může vůbec Bitcoin dosáhnout hodnoty 100 000 dolarů? • Weiss Ratings: hodnocení kryptoměny EOS se bude měnit • Obchodování Bitcoinu na burze Coinbase dosahuje letošních maxim • Popularita Bitcoinu pořádně roste • Rozhodnutí o zákazu kryptoměn v Indii prý nemělo vzejít z centrální banky • Osočování, hádky a útoky pokračují

Může vůbec Bitcoin dosáhnout hodnoty 100 000 dolarů?

Velký počet kryptoměnových fanoušků věří, že by kryptoměny mohly vyletět pořádně do nebes. A to nejen v adopci a využití, ale i na ceně. Při investování do virtuálních měn proto používají různé typy analýz (technické nebo fundamentální) a na základě toho se rozhodují kolik a do které kryptoměny investovat. Právě technická analýza a různé indikátory naznačují, že by Bitcoin mohl dosáhnout hodnoty 100 000 dolarů zcela bez problémů. Rovněž růst ceny mezi 50 000 a 100 000 dolary by měl být pořádně rychlý (což by volatilitě určitě nepomohlo). Dokonce by tento růst měl trvat pouhý jeden jediný měsíc, během kterého cena vystřelí z 50 000 na 100 000 dolarů.

Více (spolu s grafem) se dozvíte v tomto článku: u.today (v angličtině)

Weiss Ratings: hodnocení kryptoměny EOS se bude měnit

Společnost Weiss Ratings před nedávnem snížila hodnocení kryptoměny EOS. Největším problémem by měla být centralizace. Od té doby hodnota této kryptoměny padala, ale ne nijak extrémně výrazně, protože celkově klesal dolů i celý trh. Jedním dechem je třeba ale dodat, že ve tweetu, který toto rozhodnutí oznámil, byla i přímá reklama na jinou kryptoměnu. A tou je právě přímá konkurence EOSu, Cardano (ADA). Tato skutečnost z velké části zpochybňuje validitu daného tweetu. Může jít totiž o cílenou reklamu (i když u takové společnosti, jakou je Weiss Ratings, by se něco podobného prostě stávat nemělo).

Více o tomto tématu se dozvíte na linku níže: ethereumworldnews.com (v angličtině)

Obchodování Bitcoinu na burze Coinbase dosahuje letošních maxim

A je to tady. Postupně se začínají tvořit nová maxima. Sice pouze letošní a pouze v obchodování Bitcoinu, ale i to je vítaná změna. Znamená to zvýšený zájem o kryptoměny (konkrétně o Bitcoin) na burze Coinbase. Tento rok je na tom ale burza Coinbase celkem bídně, protože obchodování je výrazně nižší než v roce 2017. Ve srovnání s rokem 2018 je tam ale vidět mírný nárůst, který navíc začíná stále rychleji stoupat.

Pokud vás toto téma zajímá více, doporučuji kliknout na tento článek: cointelegraph.com (v angličtině)

Popularita Bitcoinu pořádně roste


Neroste pouze objem denních transakcí a obchodování na burze, ale i popularita kryptoměn. Konkrétně je to dobře vidět na počtu vyhledávání slova Bitcoin. Tesla, Kim Kardashian i Donald Trump… Ti všichni byli trumfnuti nárůstem popularity kryptoměny Bitcoin, který je stále více a více vyhledáván. V Americe měl v počtu vyhledávání překonat nejen prezidenta USA, ale i další obrovskou celebritu (netuším, proč jí vlastně je) Kim Kardashian. Zajímavostí je fakt, že mezi vyhledáváním Bitcoinu a Kim Kardashian je velmi zvláštní korelace. Nikdo však neví proč. Možná v případě, že chtějí lidé vypnout a na chvíli si odpočinout od reality, začnou vyhledávat takové bizarnosti jako Kim Kardashian nebo Bitcoin.

Více o popularitě Bitcoinu se dozvíte na tomto linku: ccn.com (v angličtině)

Rozhodnutí o zákazu kryptoměn v Indii prý nemělo vzejít z centrální banky

Nový návrh z Indie pořádně vystrašil kryptoměnovou komunitu. 10 let ve vězení pouze za to, že vlastníte, těžíte nebo obchodujete kryptoměny, je opravdu příliš. Nicméně návrh tohoto zákazu prý neměl vzejít z centrální banky. Ta veřejně prohlásila, že zatím neplánovala a ani neplánuje žádný kryptoměnový zákaz. A návrh na takový zákaz prý banka ani nikdy nemusela obdržet a tudíž ani žádný nemusí existovat. Zda je to pravda, nemůžeme v tuto chvíli ověřit.

Více o celé záležitosti se dozvíte na následujícím linku: ethereumworldnews.com (v angličtině)

Osočování, hádky a útoky pokračují

Zdá se, že od doby, kdy se do kryptoměnového světa začal montovat Craig Wright, není v něm absolutně žádný klid. Nejen že se boj s Peterem McCormackem stále stupňuje, ale postupně se do něj zapojili i další, poměrně známé a uznávané osobnosti kryptosvěta. Jedním z nich je i John McAffee. Ten měl v pokusu o parodii požádat Craiga Wrighta o „patent“ na to, že právě on je Craig Wright a může to dokázat (narážka na Craiga Wrighta a výsměch jeho pokusu o získání vlastnických práv na Bitcoin whitapaper). Rovněž se nyní přidává i tvůrce kryptoměna Ethereum, Vitalik Buterin, který si myslí, že Craig Wright je určitě podvodník.

Více o těchto hádkách se dozvíte na tomto linku: u.today (v angličtině)

Co číst dále?

Bitpanda jde do světa – Spuštění burzy Bitpanda GE a IEO pro token BEST se blíží

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...