[ZPRÁVY] Společnost Bitwise požádala o stažení své žádosti o povolení Bitcoin ETF – Projekt Kadena od firmy JPMorgan spustil svůj veřejný blockchain

Bitcoin-halving

Přinášíme vám stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv uplynulého dne. A na co se můžete těšit? Společnost Bitwise požádala o stažení své žádosti o povolení Bitcoin ETF, projekt Kadena od firmy JPMorgan spustil svůj veřejný blockchain.

Projekt Kadena od firmy JPMorgan spustil svůj veřejný blockchain
Společnost Bitwise požádala o stažení své žádosti o povolení Bitcoin ETF
I blockchain může pomáhat přírodě – Bitfury spolupracuje na obnově lesů

Projekt Kadena od firmy JPMorgan spustil svůj veřejný blockchain

Kadena spustila svůj veřejný blockchain a dokončila to, co nazývá první hybridní blockchain platformou v oboru. Veřejný blockchain Kadeny zahrnuje transakce a schopnost vypisovat chytré smlouvy. Společnost tvrdí, že produkt je první sdílenou sítí typu „Proof-of-Work Layer 1“, která se dostala na trh.

Co to vlastně znamená? Plně funkční hybridní blockchain umožňuje propojení veřejného řetězce se soukromou sítí. Hybridní blockchain Kadena podporuje interoperabilitu pomocí inteligentního smluvního opensource programovacího jazyka. Díky tomu může Kadena hybridní blockchain zpracovat 750 transakcí za sekundu, zatímco Bitcoin a Ethereum jsou schopny zpracovat pouhých 7, respektive 15 transakcí za sekundu.

Mohlo by vás zajímat: TOP 5 kryptoměn s největšími zisky v roce 2020

Společnost Bitwise požádala o stažení své žádosti o povolení Bitcoin ETF

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) potvrzuje, že společnost Bitwise Asset Management požádala o stažení své žádosti o burzovní obchodovaný fond Bitcoin ETF. Jedná se o druhé velké stažení ETF v poslední době. Tím první bylo ETF společnosti VanEck.

Bitwise požádal o registraci ETF v lednu 2019. V březnu téhož roku zveřejnila Bitwise report o objemu směny BTC s tvrzením, že 95 % objemu obchodování je fake. Zjištění použila společnost jako argument pro to, aby SEC ETF přijala. Odůvodnění však nepřesvědčilo komisi, která návrh v říjnu 2019 zamítla. O měsíc později se však regulátor rozhodl své rozhodnutí přezkoumat. Není však jasné, proč se Bitwise rozhodl stáhnout ETF právě teď.

I blockchain může pomáhat přírodě – Bitfury spolupracuje na obnově lesů

Developerská blockchain firma Bitfury je připravena spolupracovat s rozvojovým programem Organizace spojených národů (UNDP) na projektu ochrany a zvýšení lesnatosti Kazachstánu. Cílem projektu je pomoci zemi snížit v nadcházejícím desetiletí emise skleníkových plynů o 15 %, aby splnila své závazky

Bitfury a UNDP se chystají tento měsíc podepsat dohodu s kazašským ministerstvem ekologie, geologie a přírodních zdrojů o vytvoření lesního porostu v pavlodarské oblasti. Projekt bude zahájen s cílem vytvořit 20 hektarů, které budou spotřebovávat oxid uhličitý vytvářený místními poskytovateli elektřiny, poháněné uhličitými uhlovodíky na palivový provoz společnosti Bitfury. Doufá se, že se tím vyrovná uhlíková stopa společnosti o 100–110 %.

Co číst dál?

3 fundamenty, které způsobily 2020 altseason