02.05.18 Technická analýza EOS/USD – Opravdu pojedeme z kopce ?

Share This Post

Už to vypadalo, že pokles nedojde ani k supportu, ale dnes to vypadá, že by oslabování mohlo ještě pokračovat. Podle předchozí analýzy ze dne 30.04.18 poté, co trh překonal předchozí high, další svíce tento průchod silně negovala a vrátila cenu pod high. Teď se ukazuje, že trh má problém. Nedokáže se vrátit nad swingové high, které před dvěma dny razantně překonal.

EOS/USD-H4Samozřejmě, ještě nám neskončil den a nelze s určitostí říct, že oslabování bude pokračovat. Na TF-H4 cena skutečně selhává a jako potvrzení potřebujeme, aby selhala také cena daily. Potom to již bude platné selhání napříč celým trhem a oslabování bude pravděpodobně pokračovat.

Předchozí swingové high je na ceně 18.76 $ a samotné překročení takového místa většinou vyvolá korekci. Proto si myslím, že návrat na 18.76 $ nemohl nikoho překvapit. Co však překvapilo všechny byla razance, s jakou se cena na swing vrátila. Reakce byla poměrně rychlá a mnoho obchodníků drží EOS i teď a netuší ,co má udělat. Jestli držet, nebo pozice zavřít.

Zatím všechno ukazuje na návrat k prvnímu supportu na úrovni 15-14 $ tak, jak jsem to uvedl v předchozí analýze 30.04.18.

Dejme trhu prostor, aby si vybral směr na této rozhodné ceně předchozího swingu 18.7660 $ a možná už zítra budeme znát odpověď na naše otázky.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Stripe chce koupit PayPal za 53 miliard dolarů. Stačí to akcionářům?

Stripe a Advent International nabídly za PayPal 53 miliard dolarů, tedy 60,50 dolaru za akcii. PayPal nabídku zatím nekomentoval a řeší cenu, financování i regulaci.

Bitcoin vyskočil nad 64 000 USD po slabší inflaci v USA

Bitcoin po zveřejnění červnové inflace v USA krátce vystoupal nad 64 000 USD. Index spotřebitelských cen klesl meziměsíčně o 0,4 %, což byl největší pokles od dubna 2020. Obchodníci ale upozorňují, že cena stále naráží na důležitý odpor.

Tři američtí politici nakoupili akcie SpaceX krátce po rekordním IPO

Tři členové Sněmovny reprezentantů USA koupili akcie SpaceX krátce po rekordním vstupu firmy na burzu. Nákupy přitahují pozornost hlavně kvůli načasování a vazbám společnosti na americkou vládu.

Bitcoin narazil u 64 000 USD. Přijde obrat už na podzim?

Bitcoin po týdenní uzávěrce oslabil k 62 500 USD a oblast kolem 64 000 USD zůstává krátkodobou překážkou. Trh sleduje inflaci v USA, vystoupení Kevina Warshe k politice Fedu i napětí mezi USA a Íránem.

Polymarket chce v USA nabídnout obchodování na marži

Predikční platforma Polymarket podniká další krok k rozšíření svých služeb na americkém trhu. Její přidružená společnost Coming Home GBA LLC podala u americké National Futures Association žádosti, které by platformě otevřely cestu k obchodování na marži.

Elon Musk představil Grok 4.5. Nový model má konkurovat OpenAI i Anthropicu

SpaceXAI představila nový jazykový model Grok 4.5, který má podle firmy posunout její AI nástroje blíže k nejužší světové špičce.