13.05.18 Technická analýza EOS/USD – Jako chůze po laně

Share This Post

V předchozích analýzách bylo uvedeno, že se na EOS/USD vytvořila zužující se konsolidace, kdy bylo jen otázkou času , než dojde na proražení. Preferovaný směr proražení byl přitom dolů neboť v úrovni pod konsolidačním pásmem v úrovni druhého supportu se nacházel klouzavý průměr MA200. Bylo by překvapením kdyby MA200 trh nechal bez povšimnutí, neboť na jeho úroveň často obchodníci kladou objednávky v domnění, že cena zareaguje otočením.

Této úrovně využívají také AOS nastavené právě na kontakt ceny s MA200.
Je pravda, že dolů se ceně moc nechtělo, až teprve silné oslabení Bitcoinu přinutilo EOS prorazit konsolidaci a jít do oblasti druhého supportu.

Trh zareagoval již na prvním supportu, ale reakce nedokázala cenu vrátit zpět do konsolidačního pásma 17 $, a tak následoval opět za asistence BTC pád, až na úroveň druhého supportu 12 $, kde cena silně zareagovala a vrátila do hry úroveň tvořenou MA200.

EOS/USD-H4

Co bude dál?

Současný růst je pravděpodobně pouze dočasný , je to takový klid před bouří a ještě jednou se podíváme k druhému supportu pod cenou 12 $.

Obrat a další oslabení může přijít již dnes v noci v úrovni prvního suportu, kde se nacházíme právě ted, až se zase začne aktivně obchodovat u protinožců mohou obchodníci, kteří jsou stále v trhu využít současného růstu k opuštění pozic s menší ztrátou.

Momentálně konsolidujeme v úzkém pásmu mezi resistancí a MA200, situace je podobná na všech trzích, a tak i zde se nachází H4 v resistanci a indikátor RSI před úrovní RSI50.
Tato shoda okolností může vyvolat korekci poté co RSI nedokáže překonat úroveň 50 a cena zároven nedokáže překonat resistanci. V případě, že by růst nezastavila ani resistance v kombinaci RSI50, tak bude stejně cena později konfrontována s konsolidačním pásmem a dříve nebo později vyvolá trh korekci, která může vrátit cenu opět pod první support později možná až k druhému supportu 12 $.


 

Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Čo by znamenal pád tradičných trhov pre bitcoin a ethereum?

V poslednej dobe sa z mnohých zdrojov dočítate o...

Zakladateľ Celsius Network Alex Mashinsky údajne vybral 10 miliónov USD pred oznámením bankrotu

Zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ lending platformy Celsius Network...

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...