23.04.19 Technická analýza Bitcoin – Nové tohtoročné maximum!

0
bitcoin analyza

Po Veľkej noci som tu opäť so zaujímavými článkami. Prebudenie do dnešného rána bolo veľmi pozitívne, pretože Bitcoin nás potešil svojou hodnotou. Nachádzame sa totiž na tohtoročnom maxime!

Predchádzajúca analýza bola úspešná!

Len v skratke zhrniem to, na čo sme čakali a čo sa v podstate dialo. Po veľmi impulzívnom raste a breaku sme niekoľko týždňov konsolidovali. Graf si vyžiadal svoj čas a konsolidácia sa niesla v znamení vymetania stopiek a veľkej nudy či už na Bitcoine, alebo altcoinoch. V mojich predchádzajúcich článkoch a videách som špekuloval na dva možné scenáre a to:

Bitcoin konsoliduje buď v klasickej ABC korekcii, kde je support niekde medzi 4700 – 4600 dolárov. Problémom tejto zóny, ktorá sa nakoniec aj potvrdila bolo to, že bola veľmi ,,okatá“ a až príliš zreteľná pre všetkých traderov. Či už tradujete podľa Elliot Waves teórie, alebo podľa retracementov, supportov a rezistencií, či dokonca kĺzavých priemerov, tak miesto na doraz bol práve v tejto zóne.

Druhou možnosťou bola konsolidácia vo forme trianglu, ktorá sa s najväčšou pravdepodobnosťou dnes v noci potvrdila. Bitcoin teda pred svojím ďalším štartom hore ani nestihol spraviť zdravý retracement. Avšak pre Bitcoin je tento stav obohraná pesnička, pretože sa deje naozaj veľmi často.

Kam teraz?

Pásmo kam môže Bitcoin momentálne cieliť je celkom široké. Môj originálny target bol niekde medzi 5750 – 5800 dolárov. Avšak, ak by sme boli trochu optimistickejší, tak keď si vezmeme výšku trianglu, v ktorom Bitcoin konsolidoval, a umiestnime ho ako target, tak sa môžeme dostať až na magickú hranicu 6000 dolárov. Predsa len až hodnota 6000 dolárov je naozaj veľmi silná, či už ako psychologická hranica, alebo rezistencia.

Zhrnutie

Zatiaľ nemáme dôvod uvažovať o nejakej ostrejšej korekcii, pretože prioritný je vždy scenár v rámci daného trendu a ten je momentálne smerom hore. Tak ako som písal už v minulých článkoch, tak Bitcoin ide podľa predikcie a mal by ďalej posilňovať. Kľúčová bude hranica 6000 dolárov. Momentálne neriešim nič čo by sa mohlo stať potom, alebo či bude nové dno. Najdôležitejšie je, aby Bitcoin dokončil svoj posledný leg-up a následne predostrieme ďalšie možnosti.

4H, Bitcoin, Bitfinex

Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.

NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad krytomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status, alebo znalosti klienta.

Klikni na : https://nexaltic.com/

Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na