24.4.19 Akcie McDonald’s letia do nebies!

0
A McDonald's restaurant in Encinitas, California.

Aj tak by sa dala nazvať jazda akcií McDonald’s. Momentálne sa nachádzame na novom ATH (all time high) a priestor na rast je stále pred nami!

Po 120 dňovej konsolidácii prieraz!

Akcie tohto fast foodu v posledných mesiacoch konsolidovali a napriek veľkým rastom na akciovom trhu bolo okolo nich ticho. Ako to však býva zvykom, tak bolo ticho pred búrkou. Už v minulom článku, kde som spomínal technologických gigantov ako Google a Apple som načrtol celkovú situáciu na akciovom trhu. Ku koncu roka 2018 nastali prudké poklesy a následne opäť rast. McDonald’s mal však na konci roka 2018 korekciu vo forme trianglu.

Z grafu je veľmi pekne vidieť reakcia posledného low, ktoré bolo 21.12.18. Daná hladina bola veľmi silný support odkiaľ sa akcie vydali smerom hore. Táto hladina bola zrejme kľúčom k celej štruktúre daného grafu, pretože ak by daný support nevydržal, tak by konštrukcia grafu bola neplatná. Bolo to presne v období, kedy sa centrálne banky rozhodli podporiť rast ekonomiky a akcie si našli svoje dočasné low.

Väčšina (hlavne technologických) gigantov začalo po veľmi prudkých pádoch okamžite akcelerovať smerom nahor. McDonald’s mal však pokojnejšiu štruktúru a aj napriek poklesom na konci roka stratil len niečo cez 11%. Technologickí giganti stratili poväčšine cez 25%-35% hodnoty akcií. Ďalšie dni konsolidoval v trianglovej formácii a ako to už býva zvykom, tak z trianglu býva väčšinou pekný a tvrdý break. V časoch kedy akciové trhy rastú a dosahujú svoje nové maximá bola teda veľká šanca na break smerom nahor.

Sme na ATH a kam teraz?

Toto je asi základná otázka, ktorú sa budeme čoskoro pýtať aj pri ďalších akciách. Z hľadiska grafu je prvá skôr psychologická rezistencia na hranici 200 dolárov. Každé okrúhle číslo či už na kryptomenách, alebo aj na akciovom trhu znamená psychologickú rezistenciu v ďalšej ceste nahor. Avšak nemyslím si, že toto je konečná hodnota celého rastu. Ak si však natiahneme výšku celého trojuholníka a posunieme ho na prieraz, tak ďalšia hranica nám vychádza okolo 209 dolárov. Toto je podľa mňa veľmi realistický cieľ (vzhľadom na celkovú kondíciu akciového trhu) kam sa akcie môžu vyšplhať.

Problémom na all time high býva história grafu. Keďže sa graf samotný nachádza na najvyšších hodnotách vo svojej histórii, tak je nemožné určiť supporty a rezistencie, pretože graf na daných hladinách ešte nikdy nebol. Jediná možnosť ako určiť targety v tomto prípade je podľa fibonacci extension, alebo stratégií, ktoré extension využívajú, ako napríklad harmonické patterny či Elliott Waves.

1D, MCD, Cboe

Zhrnutie

Centrálne banky vdýchli akciovému trhu nový život a akcie stále rastú a prekonávajú svoje maximá. Zatiaľ je veľmi logické ich longovať avšak otázka znie, dokedy.

Moje meno je Ing. Jakub Kraľovanský a som hlavným traderom spoločnosti Nexaltic Capital s.r.o.

NEXALTIC Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad krytomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti a to bez ohľadu na finančný status, alebo znalosti klienta.

Klikni na : https://nexaltic.com/

Predĺžte si svoje členstvo o šesť mesiacov úplne ZDARMA! Ako na to? Návod nájdete v tomto článku:

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na Facebooku.

Ako použiť túto analýzu ?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať.
Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

 

avatar
  Subscribe  
Upozornit na