27.06.18 Technická analýza ETH/USD – Rysuje sa nám ďalšia formácia

Share This Post

Ethereum rovnako ako aj Bitcoin za posledných 24 hodín neprešiel nejakou výraznou zmenou. Pokračuje v konsolidácii pozdĺž trendovej čiary a ako som písal aj včera a predvčerom, nejaký deň tento stav ešte potrvá.

Určite ste sa zľakli, keď sa trh včera po obede opäť rozbehol smerom dole. Len žiadnu paniku, konsolidujeme. Ale ako pri každej konsolidácii aj teraz sa nám takouto osciláciou začína pomaličky na grafe vykreslovať formácia. A je to opäť ďalší trojuholník. Myslím, že jeho spodná hrana je už jasne daná a horná sa pravdepodobne ešte v priebehu týždňa zmení. Aspoň pri predchádzajúcich trojuholníkoch to tak väčšinou bývalo.

Podobná formácia sa vykresľuje aj na grafe Bitcoinu. No nie je to obyčajný trojuholník, ale stúpajúci klin. Takže príbeh sa opakuje už ani neviem po koľkýkrát.

Šesťhodinový graf Bitfinex:

27618ETHUSDH6

Čo môžme čakať? Cena by mala postupne zapĺňať hranice vyznačenej formácie. Ako som písal vyššie, tá horná hranica formácie sa môže ešte kľudne zmeniť, čím by sa spravil priestor k posunutiu ceny až k Downtrend Line. Potvrdením formácie nastane ďalší prudký prepad a to až k avizovaným 350-360$, čiže pripravte si pozície na Short.

Aby som nebol iba negatívny, do grafu som zaznačil aj možnosť rastu. No jedným dychom dodávam, že táto možnosť sa mi zdá ako vysoko nepravdepodobná. Rast by mohlo vyvolať jedine prerazenie formácie cez jej hornú hranicu a hlavne prelomenie dlhodobej Downtrend Line. Avšak práve vďaka vznikajúcej formácii takejto variante neverím.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...