27.06.18 Technická analýza ETH/USD – Rysuje sa nám ďalšia formácia

Share This Post

Ethereum rovnako ako aj Bitcoin za posledných 24 hodín neprešiel nejakou výraznou zmenou. Pokračuje v konsolidácii pozdĺž trendovej čiary a ako som písal aj včera a predvčerom, nejaký deň tento stav ešte potrvá.

Určite ste sa zľakli, keď sa trh včera po obede opäť rozbehol smerom dole. Len žiadnu paniku, konsolidujeme. Ale ako pri každej konsolidácii aj teraz sa nám takouto osciláciou začína pomaličky na grafe vykreslovať formácia. A je to opäť ďalší trojuholník. Myslím, že jeho spodná hrana je už jasne daná a horná sa pravdepodobne ešte v priebehu týždňa zmení. Aspoň pri predchádzajúcich trojuholníkoch to tak väčšinou bývalo.

Podobná formácia sa vykresľuje aj na grafe Bitcoinu. No nie je to obyčajný trojuholník, ale stúpajúci klin. Takže príbeh sa opakuje už ani neviem po koľkýkrát.

Šesťhodinový graf Bitfinex:

27618ETHUSDH6

Čo môžme čakať? Cena by mala postupne zapĺňať hranice vyznačenej formácie. Ako som písal vyššie, tá horná hranica formácie sa môže ešte kľudne zmeniť, čím by sa spravil priestor k posunutiu ceny až k Downtrend Line. Potvrdením formácie nastane ďalší prudký prepad a to až k avizovaným 350-360$, čiže pripravte si pozície na Short.

Aby som nebol iba negatívny, do grafu som zaznačil aj možnosť rastu. No jedným dychom dodávam, že táto možnosť sa mi zdá ako vysoko nepravdepodobná. Rast by mohlo vyvolať jedine prerazenie formácie cez jej hornú hranicu a hlavne prelomenie dlhodobej Downtrend Line. Avšak práve vďaka vznikajúcej formácii takejto variante neverím.

Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...