5 věcí, které NESMÍTE kupovat z Aliexpressu

0
5 věcí, které NESMÍTE kupovat z Aliexpressu

Čínský internetový obchod Aliexpress je domovem milionů skvělých výrobků vysoké kvality, které se dají objednat za nízkou cenu bez placení daně či cla. Některé kategorie produktů byste si však měli pořídit v České republice od renomovaných prodejců, kteří vám poskytnou jistotu, že nekupujete odpad.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

1. Levná elektronika

Ať už máte jakýkoliv důvod, můžete si být jisti, že levná elektronika z Aliexpressu nebude fungovat tak, jak má. Samozřejmě čest výjimkám. Já osobně jsem z této stránky koupil několik kusů elektronických výrobků a vždy se po chvíli objevila nějaká porucha, nebo designová chyba, která prakticky znemožnila jeho používání.

Levné šunty z Číny nikdy neměly dobrou pověst. Nenechte se oklamat pěknými fotkami!

2. Baterie

Rychle se vám vybíjí baterie v mobilu, tabletu, nebo prostě jen potřebujete nějaké tužkové baterky? Kupte si je od výrobce. Třikrát jsem zkoušel objednat „originální“ baterku od výrobce pro můj mobil a NIKDY to nedopadlo dobře. Vždy velmi rychle ztratila kapacitu a po měsíci se vybíjela rychleji než ta stará.

Nemluvě o tom, že u levných bateriích je riziko, že vybuchnou!

Čtěte také: Známý Stock-to-Flow model Bitcoinu je neplatný a zde jsou důvody – Takže $90k nebude?

3. Ochranná skla na mobil

Vyrobit kvalitní ochranné sklo na mobil stojí minimálně 135 Kč. Jestliže ho uvidíte na Aliexpressu za dolar, je to shit, který prostě nechcete. Investujte raději 400 Kč a nechte si ho nalepit profesionálem v prodejně.

4. Imitace elektroniky

Pokud máte pouze 4 000 Kč, nekupujte si fejkový iPhone z AliExpressu. Najdete jich tam hodně, ale všechny do jednoho jsou prakticky nepoužitelné. Jděte raději na Bazoš a pořiďte si rok starý Android od renomovaného výrobce telefonů, který je ještě v záruce, a budete mít mnohem hezčí život.

Fejky jsou VŽDY špatná volba!

5. Podezřele levné a údajně kvalitní produkty

Je jedno, zda jde o čajovou konvičku, skleničku nebo tričko a že na fotce vypadá dobře. Pokud je to příliš levné, bude to šunt, který prostě nechcete. Ruce pryč od příliš levných výrobků, o nichž výrobce tvrdí, že jsou prvotřídní. Řiďte se pravidlem: „Pokud to vypadá příliš dobře, asi někde bude háček.“

Na Aliexpressu najdete tisíce superlevných produktů, které mají dobrou kvalitu. Jestli se vám ale výrobce snaží namluvit, že to je to nejlepší od vynálezu kola, zřejmě vám lže.

Baví vás AliExpress a věci, které na něm lze najít? Zde je deset výrobků, které by neměly existovat. 

Mohlo by vás také zajímat:

McAfee má na krku žalobu od SEC! Přece jen v roce 2020 přijde o ptáka?

avatar
  Subscribe  
Upozornit na