Kryptoskeptická americká senátorka zkritizovala kryptoměny – komunita jí okamžitě řekla své!

Share This Post

Americká senátorka Elizabeth Warrenová tvrdí, že kryptoměny nejsou cestou k finančnímu začlenění a svobodě, jak tomu věří značná část obhájců kryptoměn.

Věří, že vlastnictví bitcoinů je mnohem více koncentrovanější v rukou „elity“, než jak je tomu u amerických dolarů. Zdůrazňuje potřebu nových a funkčních řešení ve finančním systému a požaduje, aby platil stejně pro každého a nikdo neměl žádnou výjimku.

Mohlo by tě zajímat: Silvestr ve virtuálním světě není žádný problém – plánuje ho Decentraland!

Elizabeth Warrenová sdílí svůj názor na kryptoměny

Americká senátorka nedávno komentovala kryptoměny, a to zejména Bitcoin spolu s jeho finančním začleněním ve společnosti.

Takto se vyjádřila na svém Twitteru:

„V kryptoměnovém průmyslu se říká, že kryptoměny jsou cesta k finančnímu začlenění, avšak vlastnictví bitcoinů je mnohem koncentrovanější mezi elitou, na rozdíl od toho, jak je tomu u dolarů. Potřebujeme opravdová a platná řešení, aby finanční systém fungoval pro všechny, a nejen pro ty bohaté.“

Její komentář byl reakcí na článek ve Wall Street Journal, ve kterém se psalo, že 1 procento držitelů BTC „ovládá většinový podíl kryptoměn oproti nejbohatším Američanům ovládajícím dolary.“ Autor napsal, že „top 10 000 bitcoinových peněženek drží více než 5 milionů BTC, což odpovídá přibližně 232 miliardám USD.“

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Senátorka byla zkritizovaná

Jeden z mnoha kritických komentářů zní následovně:

„Váš argument je vadný. Předpokládám, že vůbec nerozumíte Bitcoinu. BTC berete jako „to špatné krypto“, zatímco ignorujete celý rozbíhající se kryptoměnový průmysl, který má obrovský potenciál.“

Někteří lidé připomněli, že Bitcoin je decentralizovaný a je pro každého, nejen pro bohaté. Rovněž zpochybnili argumenty uvedené v článku Wall Street Journal. Nazývají je ignoranty a manipulátory, zdůrazňujíc potřebu vzdělávání v tomto odvětví.

Senátorka už déle vyzývá k regulačním orgánům, aby regulovaly stablecoiny a decentralizované finanční (DeFi) platformy dříve, než bude příliš pozdě. Sama řekla, že DeFi je tou nejnebezpečnější částí kryptosvěta“. V červenci letošního roku dokonce vyzvala ministryni financí USA Janet Yellenovou, aby urychleně přijala politiku ke zmírnění rizik kryptoměn a jiných aktiv.

V září krypto-skeptická senátorka tlačila na SEC, aby řešila problémy kryptoměn a stablecoinů.

Mohlo by tě zajímat: Jak vidí budoucnost kryptoměn šéf burzy FTX a zároveň nejbohatší člověk tohoto odvětví?

Related Posts

Ropa zlevňuje, Hormuzský průliv ale zůstává časovanou bombou

Ropný trh se v posledních dnech tváří, že nejhorší napětí kolem Hormuzského průlivu pomalu odeznívá.

SpaceX spadl z oběžné dráhy a s ním i nálada na trzích

Globální akciové trhy zažily další studenou sprchu. Tentokrát ji nespustila jedna špatná výsledková sezóna ani jeden slabý makroekonomický údaj.

Elon Musk může spojit SpaceX a Teslu do technologického impéria v hodnotě 5 bilionů USD

SpaceX vstoupila na burzu teprve před několika dny, ale investoři už začali řešit další možný krok. Tím by mohlo být spojení SpaceX a Tesly do jedné obří technologické skupiny.

Hackeři zasáhli OpenAI přes oblíbenou open source knihovnu

OpenAI potvrdila bezpečnostní incident, který souvisí s rozsáhlým útokem na open source ekosystém.

Elon Musk usiloval o absolutní kontrolu nad OpenAI a navrhoval spojení s Teslou

Sam Altman, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti OpenAI, předstoupil v úterý před federální porotu v kalifornském Oaklandu.

Napětí kolem Íránu opět roste, cena ropy zůstává nad 100 dolarama

Ceny ropy na začátku týdne prudce vzrostly. Důvodem je ostrá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil íránskou odpověď na americký mírový návrh za „zcela nepřijatelnou“.