Miliardář Ray Dalio okomentoval kryptoměny – Bitcoin podle něj nepřesáhne více než 1 milion USD!

Share This Post

Miliardář Ray Dalio, zakladatel největšího hedgeového fondu na světě Bridgewater Associates, říká, že je nemožné, aby cena Bitcoinu dosáhla více než 1 milionu dolarů.

Osobně věří, že tak jak je vše na světě omezeno, také logicky existuje i omezený počet či hodnota hlavní kryptoměny. Cena BTC podle Raya Dalia nebude žádnou výjimkou.

Mohlo by tě zajímat: Mexický miliardář doporučuje: „Vyhýbejte se fiat měnám a nakupujte Bitcoin“

Ray Dalio věří v BTC, avšak nevěří na zázraky

Ray Dalio, zakladatel Bridgewater Associates, sdílí svůj názor ohledně toho, co si osobně myslí o potenciální konečné ceně Bitcoinu. Mezi klienty jeho společnosti patří ty největší dotace, vlády po celém světě či různé investiční fondy.

Šéfa Bridgewateru se zeptali, zda je možné, aby cena BTC dosáhla dosud nevídané ceny. Zmínila se cena 1 milion dolarů. Dalio odpověděl následovně:

Nemyslím si, že je to možné. Použiji zlato jako referenční hodnotu. Tržní kapitalizace Bitcoinu je v současnosti kolem 1 bilionu dolarů a tržní kapitalizace celého kryptografického trhu je momentálně kolem 2,2 bilionu amerických dolarů.“

Dalio dále pokračuje: „Pokud vezmete sumu peněz, která je investována ve zlatě a která se nepoužívá buď na šperky nebo centrálními bankami a předpokládám, že Bitcoin se na šperky ani pro účely centrální banky používat nebude, tak hodnota zlata je cca 5 bilionů dolarů. Takže právě teď, kdybyste měli porovnat portfolio, které obsahuje zlato či Bitcoin, tak ten tvoří asi 20 % hodnoty zlata.”

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Současný úspěch Bitcoinu se nedá popřít

Miliardář ale dodává, že sám neví, jaká předpověď může být správná. To nemůže vědět přece nikdo.

Zakladatel Bridgewater dospěl k závěru, že „cenu za jeden BTC nad milionem USD nevidí. Ačkoli připouští, že si v dnešním světě už není na 100 procent jistý ničím.

Dalio se dříve přiznal, že ve svém portfoliu vlastní malé množství kryptoměn, ale jen jako „diverzifikaci svého portfolia“. Pokud jde o samotný Bitcoin, sám Dalio je osobně překvapen tím, jak se za posledních 11 let rozrostl.

Ne všichni však budou souhlasit s Daliem v odpovědi, jak vysoko BTC nakonec půjde. Například mnohým dobře známý kryptooptimista a generální ředitel společnosti Microstrategy Michael Saylor očekává, že cena BTC bude nadále stoupat vůči dolaru. Sám zmínil, že „otec kryptoměn“ by mohl v budoucnu dosáhnout nejprve 600 000 a pak 6 milionů dolarů, a dokonce že bude růst „donekonečna“.

Čti dále: Charles Hoskinson se vyjádřil, jaké jsou hlavní cíle ekosystému Cardano pro rok 2022

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....