Americké indexy přežily nejhorší týdny za půl roku – Jak dopředu zjistit, zda budou pokračovat?

0
Americké indexy přežily nejhorší týdny za půl roku - Jak dopředu zjistit, zda budou pokračovat?

Americké akciové trhy mají za sebou perné dva týdny. Po březnovém mega propadu, který od základu otřásl celým ekonomickým systémem a donutil FED vytisknout přes 8 bilionů dolarů, jsme konečně zaznamenali další velký pokles. Půl roku nepřetržitého růstu skončilo a hlavní americké indexy uzavřely pod střednědobou trendline.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Je nutno dodat, že dva týdny dumpů ještě nemusí nic znamenat. Po ziskovém pololetí jde v podstatě o mírnou korekci. Jak jsme říkali na našem streamu, trhy nyní trápí velká volatilita. Ta se projevuje rychlým růstem, ale ještě rychlejšími propady. Jeden jsme nyní mohli sledovat v přímém přenosu.

Přečtěte si: Americká vláda nabízí $625 000 za hacknutí Monera a Lightning Network

Jak dopředu odhadnout, kterým směrem se vydají akciové trhy?

Dvě červené weekly svíce za sebou jsme již dlouho neviděli. Situace nyní vypadá opravdu zajímavě. Odliv kapitálu z trhů mimochodem o den dříve zaznamenaly i kryptoměny, které si celý dump odbyly už 2. 9. Akcie významněji klesly až 3. 9. a od té doby nepřestaly.

Bude zajímavé sledovat, co se stane v pondělí, kdy se opět otevřou burzy. Hint nám může dát i Bitcoin, který v posledních měsících působí jako kanárek, protože je citlivější na příliv a odliv kapitálu z trhu. Doporučujeme tedy pozorně sledovat pohyby kryptoměn přes víkend a v pondělí před začátkem obchodování v USA.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na