Jack Dorsey: Bitcoin jsou nejlepší internetové peníze! – Chystá decentralizovaný Twitter?

0
Jack Dorsey: Bitcoin jsou nejlepší internetové peníze! - Chystá decentralizovaný Twitter?

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey včera v rozhovoru pro Reuters odpověděl na otázky o kryptoměnách. Mimo jiné prohlásil, že Bitcoin má podle něj stále největší šanci stát se globálně akceptovanou internetovou měnou. Částečně jistě i proto, že v roce 2020 ho už jen málokdo bere na lehkou váhu.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

„Myslím si, že internet potřebuje svou nativní měnu a Bitcoin je pravděpodobně nejlepší alternativa. Zatím neexistuje nic zajímavějšího, i když v budoucnu se to může změnit vzhledem k tomu, že mnoho lidí pracuje na alternativách.“

Jack Dorsey dále vyzdvihl principy, na kterých Bitcoin funguje a které se shodují s původními principy a hodnotami samotného internetu. Decentralizace a rozdělování moci mezi lidi.

„Internet je hnán konsensem. Vytváříme ho všichni a každý ho může změnit. Bitcoin je postaven na stejných myšlenkách. […] Každý, kdo má dobrý nápad, může přispět k Bitcoinu. Nemusí být součástí žádné firmy.“

Zakladatel Twitteru v minulosti rozproudil konspirace poté, co začal hledat blockchainové vývojáře a sliboval výplatu v BTC. Nakonec však popřel, že by pracoval na vlastní kryptoměně. Zapomeňme tedy na TwitterCoin! Bitcoin je podle Jacka i tak lepší alternativou. Blockchainové vývojáře s největší pravděpodobností pověřil vývojem decentralizované varianty Twitteru.

V rozhovoru pro Reuters totiž označil blockchain za klíčovou technologii. Pomůže napravit problémy, které v současnosti sužují internet. Také přiznal potíže, které provázejí Twitter jako centralizovanou platformu, a prohlásil, že budoucnost spočívá v decentralizaci.

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin NIKDY nepadá pod tento indikátor – Nakupujte podle něj a vyděláte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na