Analýza akcií čínské společnosti Alibaba – Po korekci zase up

0

Od poslední analýzy na technologický gigant Alibaba uběhlo už přes šest týdnů a za tu dobu se trhu s akciemi této společnosti povedlo umazat větší část ztrát, které jsme za květen měli. Květnová korekce znamenala až přes 24% snížení hodnoty za akcii. Propady tedy měli fakt sílu a nezdálo se, že to tak rychle skončí. Na začátku června se ale trhu povedlo zesílit, kdy na jednom S/R levelu kurz pozitivně zareagoval a od té doby se setrvačnost udržuje pozitivní. Což znemaná, že až na malé korekce, tak už je to šest týdnů stabilního růstu. Momentálně se ale cena pohybuje v pásmu, kde je dle Volume profile silná rezistence. Vyvstává tu tedy otázka, zda bude růst pokračovat i v následujících týdnech.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Alibaba

analýza alibaba

Odraz od S/R levelu

Když jsem psal minoulou analýzu, tak byla cena 149.26 USD/akcie. Kurz byl tedy u kulatého supportu 150 USD/akcie, kde právě došlo k odrazu a změně z negativní setrvačnosti na pozitivní. Díky tomuto odrazu jsme mohli zaznamenat pěkný růst, který drží až do těchto chvil. První překážkou up bylo pásmo okolo 165 USD/akcie. Zde můžete vidět zprvu zamítnutí dalšího postupu nahoru, ale po tomto krátkém klopýtnutí kurz rychle posílil a dostal se skrze zakreslenou rezistenci.

Vzhledem k tomu, že došlo k proražení zmíněné rezistence, tak se kurz dostal do zóny silného odporu. Právě z indikátoru Volume profile můžete vidět, že v cenovém rozpětí 170 USD/akcie až 190 USD/akcie je pásmo, kde se za poslední dva roky zobchodovaly největší objemy akcií. Když pominene indikátor, tak dle mého úsudku je nejbližší a nejsilnější S/R level 181.49 USD/akcie. Když se trhu povede dostat skrze tuhle hranici, tak další překážkou je pásmo 191 USD/akcie, kde i začala květnová korekce.

Tuhle hranici považuji právě za velmi důležitou a pokud se ceně povede posílit nad poslední krátkodobé HIGH, tak to vyvolá další posilování a to by znamenalo atakování S/R levelu 208 USD/akcie, kde je i dosavadní all time high. Když by si trh udržel dosavadní setrvačnost, tak by se kurz k této hladině mohl klidně i do dvou měsíců dostat.

Objemy

Trh pomalu ale jistě posiluje na ceně, ale co viditelně slábne, tak to je nákupní tlak. Když se podíváte na velikost objemů, tak když začal novoroční růst kurzu, tak spolu s tím v čase spíše objemy klesaly. Při květnové korekci byly zase naopak větší a větší, takže prodejní tlak sílil. Jak ale kurz od začátku června roste, tak objemy během času klesají. Je ale nutné upozornit, že jsou objemy i dvojnásobné oproti tomu, co bylo k vidění v období leden – duben. Takže zas tak negativní to nemusí být, jak by se zprvu mohlo zdát.

Indikátory

Dno korekce měl indikátor RSI na hodnotě 23.81, kde se pro křivku indikátoru změnila setrvačnost. Všimněte si, že prakticky na stejné hodnotě došlo k odrazu i v říjnu minulého roku. Při pohledu na křivku mohu konstatovat, že RSI je bullish a je tu stále dost prostoru pro další růst. Je ale třeba podotknout, že se blíží k hodnotám, kde v dohledné minulosti často docházelo k zamítnutí. Na MACD nedávno došlo k bearish crossu, ale brzy na to zase k bullish crossu, což zachránilo pozitivní momentum, které tento indikátor má už od počátku června. Stochastic RSI má setrvačnost pozitivní a je aktuálně v cca „půl cesty“ do překoupené části.

Závěr

Od posledně se mnohé změnilo a to nejzásadnější je právě to, že se kurz hezky pomalu dere nahoru. V tom právě vidím to pozitivum, protože tohle pomalé posilování je dle mého osobního názoru daleko lepší než velké skoky up, které jsou poté rychle zadusány. Vadí mi, že zase klesají objemy, což znamená slábnoucí nákupní tlak. Ale na druhou stranu jsou celkové objemy daleko vyšší než byly první kvartál tohoto roku. Šance na atakování oblasti ATH je tedy dost vysoká. Na cestu dolů to teď moc nevidím, ale pokud se momentum nenadále obrátí, tak platí supporty, které jsou zakresleny.

Co číst dále?

Analýza komodity stříbro – Stříbro hezky rostlo, ale poté ho přepadla korekce. Přijde brzy další posílení?


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na