Analýza akcií společnosti Apple – Gap způsobený zprávou FED o nenavyšování sazeb

Share This Post

V minulé analýze jsem byl velmi pesimistický k vývoji trhu akcií společnosti Apple a shrnul jsem to tak, že další propady budou nejspíše následovat. Apple prozatím pokračuje v růstu, což já považuju jen za malou korekci těch šílených propadů, které tyto akcie prodělaly. Pojďme se už tedy podívat na graf a zevrubněji si situaci rozebrat.

Aktuální situace na 1D TF akcií Apple Inc.

Analýza Apple

Další vytvořený gap

Jak je vidno z grafu, tak trh využil supportu v oblasti zaznačenou jako HIGH DEMAND a povedl se nějaký odraz. Všimněte si zaznačeného gapu (zelená šipka), který se vytvořil ve chvíli, kdy vyšla zpráva od FEDu, která říkala, že se nebudou nadále zvyšovat úrokové sazby. I přesto, že to tak bylo původně v plánu a FED o tom velmi dopředu avizoval.

Kurz se nyní nachází v rezistenčním pásmu a já teda nevidím žádnou sílu, která se by se o průraz snažila. Navíc, gapy bývají vyplněny. Stejně tak jako byl vyplněn gap ze začátku roku, tak je velmi pravděpodobné, že bude vyplněn i tento gap. Čímž by se kurz vrátil do oblasti HIGH DEMAND a tam by se rozhodlo, co se bude dít dále. Je ale dost možné, že díky ustáleným úrokovým sazbám budou akcie applu nabývat pomalu na síle, nebo zažijeme alespoň pomalý růst.

Co říkají indikátory?

RSI se zatím stále drží nad vzestupnou trendovkou, která by neměla být proražena. MACD má momentum stále pozitivní. Stochastic RSI se stále nachází v překoupených hodnotách.

Komentář

O akcií applu teď nevím, co si mám myslet. Technicky to vypadá pořád bídně a jestli budeme pokračovat v růstu, tak je otázka, kam se až kurz dostane. Reakce na zprávu FEDu ale trh jasně zareagoval, takže to může být teoreticky impuls k dalšímu růstu. Uvidíme, musíme počkat, jak se to vyvrbí.

Závěr

Je třeba počkat nějakou dobu, než trh pořádně zareaguje. V tomhle stavu to vypadá fakt šíleně – jako by tento trh umíral. Dokud se cena nepřiblíží alespoň k 190 až 200 USD, tak to pozitivní není ani náhodou. Sám jsem velmi zvědavý jak trh tohoto techologického gigantu se v následujících týdnech zachová. Akcie Applu ztratily velkou část této hodnoty a samotná společnost už to teď musí pociťovat na vlastní kůži.

Co číst dále?

Analýza S&P 500 – FED už nebude zvedat úrokové sazby, můžeme pokračovat v bull runu!

Related Posts

AI vládne světu od roku 2024, ale důvěra stále chybí

Umělá inteligence se od roku 2024 stala klíčovým tématem....

Staking ETF Etherea bude mít bez několikaměsíčního růstu jen malý dopad

Schválení stakingu pro spotové Ether ETF ve Spojených státech...

Prodejci Bitcoinu čekají v zóně 88 000–90 000 USD — dochází rally dech?

Bitcoin (BTC) se tento týden přiblížil hranici 88 000...

Dejte si pozor na TradingView – je to trojan, který krade kryptoměny

Společnost Malwarebytes, specializující se na kybernetickou bezpečnost, varovala před...

Volatilita bitcoinu dosáhla 3,6 % v důsledku zvýšené nejistoty na trhu

Bitcoin dosáhl 19. března volatility 3,6 %, což je...