Analýza akcií společnosti Microsoft – Avizovaná korekce se dostavila, půjdeme zase up?

0

Minulou analýzu na trh s akciemi Microsoftu jsem zakončil slovy, že situace na trhu ke dost nejistá. A to z důvodu, že byl trh už dost překoupený a kvůli tomu se dalo předpokládat, že každou chvíli přijde větší korektivní pohyb, který by asi prorazil skrze zaznačenou uptrendovou křivku, kterou kurz respektoval už prakticky od nového roku. Korekci avizovaly i naše dva nejrelevantněnjší indikátory – RSI a MACD. A jak můžete z grafu zaznamenat, tak tohle avizo se potvrdilo, protože během pár dní cena akcií spadla o cca 7 %. Tomu samozřejmě velkou měrou napomohl i fakt, že se zbraně obchodní války přiostřily.

Aktuální situace na 1D TF Akcií společnosti Microsoft

analýza microsoft

Pokračování uptrendu a pak korekce

Když jsem zpracovával poslední analýzu, tak byla aktuální cena 137.06 USD/akcie a díky silné uptrendové křivce se býkům dařilo tlačit cenu ještě další dva týdny výš a výš. Vrchol, a tedy all time high, máme prozatím na ceně 141.68 USD/akcie. Poté nastala již řečená korekce, která trh trochu propláchla, a tedy pěkně pročistila. Zprvu to znamenalo průraz skrze uptrendovou přímku, a když se pozorněji podíváte, tak si všimnete, že po průrazu se býci pokusili vrátit zpět nad ní.

Medvědům se ale povedlo z této přímky udělat rezistenci, takže ta se díky pullbacku potvrdila jako hranice odporu. Nákupní tlak v důsledku toho oslabil a následovaly další ztráty. Už první nejbližší support na 131.20 USD/akcie se povedlo vcelku hezky ubránit. Cena se zde ani moc dlouho neohřála a už následovalo posílení up. Díky tomu je současná cena za akcii 137.71 USD. Zde vyvstává otázka, zda je korekce už definitivně u konce a jde se dále nahoru, či bude následovat další sešup?

No, podívejme se na broadening wedge, které taktéž znamenalo průraz skrze trendovku a už první nejbližší hranice podpory dokázala setrvačnost obrátit takovým způsobem, že bull run pokračoval i nadále. Je zde tedy vysoká šance na to, že se tento scénář bude opakovat a nevidím moc důvod, abychom šli dolů. Trh se po tom vylití trochu pročistil, takže cesta nahoru je zase otevřená. Více nám ale napoví, jak kurz zareaguje v oblasti vrcholu, kde je ATH. Každopádně, supportů směrem dolů máme požehnaně.

Indikátory

V této situaci nám budou dosti nápomocné indikátory. Po tom výplachu si křivka RSI našla dno na hodnotě 37 a nyní je 52, takže prostor pro případné propady tu je. To stejné ale platí i pro možnost růstového scénáře. Celkově ale považuji RSI za spíše neutrální, a to z důvodu, že se křivka drží spíše ve vyšších hodnotách, ale zároveň jsme ji už dlouho neviděli se dostat do překoupené oblasti. Pak tu máme objemový indikátor OBV, jehož křivka atakuje rezistenci, ale zatím stále nad uptrendovou křivkou. Na vrcholu křivek MACD se udělala další medvědí divergence, takže poslední výplach opravdu nebyl ničím překvapivým. Křivky Stochastic RSI mají růstovou trajektorii.

Závěr

Jsem toho názoru, že po poslední korekci můžeme klidně zase pokračovat v růstové trajektorii. Nevidím důvod, proč by se situace na trhu měla nějak výrazně změnit tím způsobem, že by se musel směr radikálně obrátit. Alespoň z pohledu 1D časového rámce. Je pravda, že týdenní time frame už je pěkně překoupený a každou chvíli může odstartovat těžký kolotoč. Jestli se to ale stane už tento rok (nebo ten příští), se nedá s určitostí říct. Je třeba ale brát v potaz geopolitickou situaci, rostoucí obchodní napětí a také i rozhodnutí FEDu. Technicky ale nevidím problém v tom, aby ještě tento rok bull run nemohl pokračovat.

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Central European Media Enterprises (CETV) – Akcie CETV posilují a to navzdory obchodní krizi


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na