ANALÝZA – Bitcoin (BTC) se chová chaoticky, je to nyní hlavně o emocích?

Share This Post

Myslím si, že nijak nepřeháním, když řeknu, že trh se od pondělní analýzy na Bitcoin (BTC) zase dost změnil. Vlastně se trh chová hrozně nepředvídatelně a celý trh s kryptoaktivy začíná být dost velký chaos. Všude člověk může sledovat divergence, a to jak na vyšších časových rámcích, tak i na intraday.

Ale trh je stejně splašený, z čehož lze implikovat, že jsme ve fázi, kdy je to především o emocích. Nemá moc smysl v tom hledat jakoukoliv racionalitu. Nicméně, i tak je důležité sledovat technické indikátory, neboť dříve či později vystřízlivění musí přijít.

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin nezačal nový obchodní týden příznivě, měli bychom očekávat spíše pokles?

BTC dominance

Vzhledem k tomu, že altcoiny pumpují, není žádným překvapením, že Bitcoin dominance stále klesá volným pádem. A to i přesto, že na denním grafu byla čtyřnásobná divergence. Trh stejně na uvedený signál vůbec nezareagoval, takže se dá logicky předpokládat, že se zastavíme až v blízkosti supportního pásma, které začíná až u 40 %.

Druhá vlna poklesu dominance trvala přes tři týdny. Jestli tedy relativní pokles bude pokračovat v dosavadní dynamice, můžeme u těch 40 % být do dvou týdnů. Leč samozřejmě je i možností, že k oživení na BTC dojde dřív. Graf je totiž hrozně přeprodaný, takže teoreticky se můžeme odrazit už jen díky tomu.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Na denním grafu si ukážeme vývoj z posledních dní. Právě v předešlé analýze na Bitcoin jsem varoval, že na cenovém pásmu 58 000 – 62 000 USD se bude chtít spousta medvědů nakrmit. Respektive je to pásmo, kde je pro shortaře poměr Win/loss jednoznačně v jejich prospěch. Většinou shortaři začnou skákat do trhu ve chvíli, kdy kurz atakuje fibonacciho level 61,8 %.

To se také stalo. Trh zde zareagoval jako hodinky a šli jsme dolů. Důsledkem je, že pondělní svíce má podobu Shooting star, která má dost medvědí povahu, a navíc proběhl i spike v objemech. Díky úternímu poklesu se řečená svíce potvrdila jako validní. Dalo se tedy předpokládat, že reakční medvědi začnou trh shortovat.

Trh se skládá z agresivních prodejců a reakčních prodejců. Agresivní pohyb začnou, ale bez těch reakčních pohyb nemůže delší dobu pokračovat. Tím propadem jsme každopádně otestovali supportní pásmo kolem 52 500 USD. Čekalo se, zda prodejní tlak bude pokračovat, ale před několika okamžiky Bitcoin začal pumpit.

Což je vzhledem k potvrzené Shooting star docela zvláštní. Jak bylo řečeno v úvodu, cenový průběh působí chaoticky. Pokud každopádně býci neustanou ve své agresivitě, možná se povede zneplatnění oné medvědí svíčky. Pak má Bitcoin opravdu šanci na pokračování, a třeba se velmi brzy dočkáme otestování all time high.

Mohlo by vás také zajímat: Vitalik Buterin je dolarový miliardář! Vděčí za to raketovému růstu Etherea

Indikátory

Denní RSI BTC se stále drží v horní polovině hodnot, ale zatím trh v podstatě nic velkého nepředvedl. Zásadní je až reakce u hraničních 70 bodů, kde se ukáže, jestli má trh dost sil na průraz. Na MACD je momentum sice pozitivní, ale prostě nic moc zatím.

Závěrem

Trhem neskutečně cloumají emoce a některé ty pumpy, především na altech, nedávají vůbec smysl. Retail je momentálně pod ohromným psychologickým tlakem, protože když takhle vše pumpí, hrozně to láká do trhu bezmyšlenkovitě naskočit. To je hrozivý gambl, který může vyjít, ale také se nemusí vůbec vyplatit. O to chaotičtější pak kurzové pohyby vlastně jsou.

ANALÝZA – Ethereum (ETH) extrémně stoupá, jak dlouho může ještě vydržet?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...