ANALÝZA – Bitcoin (BTC) se chystá otestovat 42 000 USD, co potom?

Bitcoin BTC listí
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Po včerejší analýze na zlato se zase vracíme na Bitcoin (BTC). Jednak máme po týdenním close a jednak se trh jednoznačně snaží otestovat klíčovou rezistenci na 42 000 USD. Otestování uvedené rezistence je pro nás velmi důležité, protože tak zjistíme, jak na tom obě strany trhu vlastně jsou. Jestli v grafu uvidíme například silné zamítnutí v doprovodu masivních objemů, je zřejmé, že medvědi jsou kolem této úrovně na koni.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Ještě během nedělního live streamu to vypadalo, že týdenní close skončí již potřetí v řadě v těsné blízkosti 36 000 USD. Ovšem nic takového se nakonec nestalo, protože v pozdějších večerních hodinách projevili nakupující zvýšenou agresivitu, díky čemuž je týdenní uzavírací cena na cca 39 400 USD.

Mohlo by vás také zajímat: Litecoin je podhodnocený – proč může konkurovat Bitcoinu?

Díky tomu i výsledná podoba čerstvě zavřené týdenní svíce vypadá vcelku slušně. Rozhodně lépe než dvě předcházející. Týdenní graf nám tak dal jasně najevo, že Bitcoin má tendenci jít nahoru. Respektive jít otestovat rezistenci na 42 000 USD, což nám naznačoval i vývoj na dennímu grafu, který si rozebereme hned vzápětí.

Indikátory

Aktuální hodnoty týdenního RSI ukazují něco pře 49 bodů. Momentum je tedy pozitivní, ale zatím slaboučké. Co se týče MACD, negativní momentum naopak pomalu oslabuje. Ovšem k bullish crossu má indikátor hodně daleko.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Takže se konečně dostáváme k dennímu grafu BTC. My víme, že Bitcoin chvíli konsolidoval v blízkosti Point of Control, ale během soboty došlo k menšímu výprodeji, což spíše zase nasvědčovalo tomu, že trh se chce vrátit k blízkému supportu. Jak bylo ale řečeno v úvodu, nakupující se v neděli pozdě večer probrali a začali cenu zase tlačit nahoru.

Nebylo to sice nic extra, ale když máme týdenní close nad POC a tržní rovnováhou, je logické pak očekávat, že Bitcoin otestuje těch 42 000 USD. Kurz zavřel relativně blízko, a také během dneška můžeme sledovat střídmou expanzi k rezistenci. V podstatě již řečenou rezistenci testujeme, minimálně její spodní hranici.

Uvidíme tedy, jak moc budou nakupující úspěšní, musíme sledovat objemy a price action v těsné blízkosti sledované hladiny. Jinak je jisté, že to býci nebudou mít lehké. Testování 42 000 USD proběhne ve stejnou chvíli jako testování MA 200 a EMA 55. Oba zmíněné klouzavé průměry se zrovna nacházejí blízko řečeného levelu.

To nám napovídá, že je zde konfluence. A jak opakovaně říkám, při konfluenci se zvyšuje šance na obrat ceny. V tomto případě obrat ceny dolů. Zas na druhou stranu, když se podaří breakout, museli bychom ho brát za velmi relevantní signál.

Mohlo by vás také zajímat: Byla přijata stížnost na Muska za manipulaci s trhem – Elon kontruje oznámením, kdy Tesla obnoví platby v Bitcoinu!

Indikátory

Indikátor RSI konečně překročil 50 bodů, momentálně ukazuje téměř 53 bodů. A za pár okamžiků asi otestujeme zakreslenou rezistenční diagonálu, což je další faktor tvořící zmiňovanou konfluenci. Na základě MACD se pozitivní momentum postupně zvedá.

Závěrem

Bitcoin čeká klíčová událost, ze které pak můžeme z velké části čerpat. Jednoduše řečeno je pro nás výsledek otestování 42 000 USD nemálo důležitý. Jestli se povede průraz, další milník je hladina 47 000 USD. Jestli pokus skončí neúspěchem, trh je odsouzen k pokračování v konsolidaci v rozmezí 42 000 – 30 000 USD.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

ANALÝZA – Zlato (XAU/USD) čekají díky vysoké inflaci světlé zítřky?

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.