ANALÝZA – Bitcoin (BTC) se odrazil, ale bude to stačit pro obnovení expanze?

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Od poslední analýzy na Bitcoin (BTC) začíná být trh docela dynamický, neboť po menším dropu nastal rychlý odraz. V těchto chvílích je tedy otázkou, zda se pouze jedná o jednorázový odraz up, či je to skutečná snaha atakovat dosavadní historické maximum. V každém případě je v těchto chvílích scénář s atakováním 42 000 USD stále aktuální. I když, čím výš cena půjde nahoru, tím větší šance bude, že těch 42 000 USD neotestujeme.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

BTC

Začneme s týdenním grafem BTC, kde můžeme vidět, že poslední zavřená svíce je docela medvědí, a navíc potvrdila nejvyšší svíci, která má podobu „Točící káči“. Řečená svíce sice nemá implicitně bearish povahu, ale když se objeví na samém vrcholu, může znamenat obrat ve směru kurzu. Tudíž bychom tuto skutečnost měli brát opravdu vážně. Respektive, že máme před sebou potenciální top.

Co se týče ještě té úplně poslední zavřené svíčky, sama o sobě má v kontextu posledních týdnů mírně větší objemy. A jenom mírně větší než za týden předposlední. Leč ve všeobecnosti můžeme konstatovat, že volume za předchozí dva týdny nebylo rozhodně grandiózní. Takže se vzhledem k objemům určitě nepřikláním k tomu, že máme potvrzený vrchol. Pouze je tu jistá šance.

Mohlo by vás také zajímat: Podvodníci okradli téměř půl milionu Turků – Kvůli tomuto vlády zakazují kryptoměny!

Indikátory

Dost velké starosti mi dělá MACD, protože vůbec poprvé v rámci aktuálního bull trendu proběhl bearish cross. Když se uvedený signál historicky vygeneroval po silném rally, znamenalo to zpravidla ukončení expanze. Může se samozřejmě jednat o falešný signál, ale v těchto chvílích musíme vycházet z toho, co vidíme v grafu.

Pro mne osobně je bearish cross na týdenním grafu u BTC opravdu vážná věc, která může avizovat konec bull trendu. Leč je potřeba mít potvrzení ze strany objemů, což nyní prostě nemáme. Jinak na RSI se uplatňují ty tři medvědí divergence. Nezapomínejte, že na týdenním grafu se mohou signály uplatňovat docela dlouho.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) se odrazil, ale bude to stačit pro obnovení expanze?, TRADING11

Tak nám High Volume Node kolem 47 500 USD prodejní tlak vydržel a zavření svíce do podoby dalšího Pin baru mělo za následek impulsní odraz kurzu. V těchto chvílích útočíme na zaznačené S/R pásmo, které je nutné prorazit. Bez toho není samozřejmě možné uvažovat nad tím, že trh chce atakovat dosavadní historické maximum.

Další překážkou je pro BTC křivka EMA 55. Připomínám, že jsme se pod EMA 55 v aktuálním bull trendu dostali vůbec poprvé. Tudíž se jedná o důležitou dynamickou rezistenci, kterou je nutné prorazit. Jestli neprorazíme, musíme to samozřejmě považovat za medvědí signál.

Indikátory

Denní RSI má dno na hraničních 30 bodech, což je docela býčí znamení. Ovšem i tak padly hodnoty indikátoru za předešlých 12 měsíců vůbec nejníže. Dle MACD jinak dostal zásah regresní trend, který po čerstvém odrazu dost oslabil.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) se odrazil, ale bude to stačit pro obnovení expanze?, TRADING11

Na 4H grafu můžeme sledovat, že se cena vylila z toho malého symetrického trianglu. Leč po vytvoření nižšího low agresivní býci začali do trhu skákat a úplně tím nabídku absorbovali. Když svíce zavřela jako Hammer a měli jsme ji i potvrzenou relativně vyššími objemy, přidali se i reakční býci.

To cenu vyhnalo zpátky nad S/R level 52 109 USD. Takový impuls jsme v grafu docela dlouho neviděli, takže čerstvé price action můžeme bez debat považovat za dobrý výkon. Nicméně z objemového hlediska to až taková hitparád není. Když si je dáme do kontrastu s objemy z 22. – 23. dubna, uvidíme tu zásadní rozdíl.

Medvědi byli zkrátka mnohem agresivnější, než jsou nyní býci. I když tedy současný odraz může vypadat hezky, zatím se nejedná o nic přesvědčivého. Nyní je potřeba prorazit ze zakresleného regresního kanálu, prorazit EMA 55 a S/R level 54 530 USD. Až poté můžeme uvažovat o tom, že je BTC schopen pokračovat na nové maximum.

Indikátory

4H RSI vygenerovalo dvojnásobnou divergenci. A byla i docela mastná, takže není divu, že trh tímto stylem zareagoval. Býčí divergence je tím pádem uplatněná. I MACD vygeneroval divergenci, a aktuální momentum stále sílí.

Závěrem

Musím upozornit, že jeden pěkný odraz automaticky neznamená, že je pokles u konce. Potřebujeme ještě několik průrazů a signálů, které když dostaneme, šance na růst k ATH porostou. Hlavní je sledovat vývoj objemů, protože se jedná o nejvíce robustní faktor na trhu.

Mohlo by vás také zajímat: Další akcie přicházejí na Binance! Obchodujte Microstrategy, Apple a Microsoft

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.