Analýza Bitcoinu – Přišlo avizované zamítnutí, můžeme brzy očekávat pokračování v expanzi?

0
Bitcoin býk medvěd BTC kryptoměny bear bull

Tak jsem si pro vás po necelém týdnu připravil další analýzu na Bitcoin (BTC) a mohu tedy říci, že se trh zatím chová v podstatě tak, jak jsem avizoval. Kurz Bitcoinu vcelku směle zaútočil na klíčovou rezistenci na úrovni 12 000 USD, kde to bylo holt nuceno alespoň prozatím skončit.

Jak jsem říkal v minulé analýze, kolem těch 12 000 USD je hodně silná nabídka. A moc jsem nepočítal s tím, že by zčistajasna byla zrovna v tomto období dostatečně velká poptávka, aby to cenu skrz tento velmi likvidní a nabídkový pool dostalo. Otázkou tedy nyní je, zda se dočkáme alespoň druhého pokusu či půjdeme rovnou s cenou dolů.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Jsem toho názoru, že zamítnutí na 12 000 USD akorát započal throwback k té dlouhodobé rezistenční trendovce, která je vlastně zároveň horní hranou toho mohutného trianglu z minulé analýzy. Z technického hlediska by mi to takhle dávalo relativně smysl a hlavně by to byla výborná příležitost na vstup do dlouhé pozice.

Trh by se tím samozřejmě i z velké míry pěkně pročistil a vytvořil by se tak prostor pro pokračování v expanzi. Nicméně nelze zcela vyloučit možnost, že ten poslední dump zkrátka stačil a býci budou chtít již teď s cenou nahoru. Co se týče objemů, ty jsou vcelku solidní, ale nijak závratné. Avšak důležitý je hlavně trend, který je zatím rostoucí.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Na 4H časovém rámci lépe vidíme, co se v uplynulých dnech na trhu vlastně odehrálo. Po tom dumpu trh využil úroveň 10 500 USD a EMA 55 jako velmi efektivní support. Ovšem že bude těch 10 500 USD hrát roli jako silná hladina podpory, to bylo dost očekávané a jen se to potvrdilo.

Nicméně kurz má znatelný problém s průrazem skrze 11 200 USD – 11 420 USD. Proto na mě ten růst po dumpu zatím působí pouze jako obyčejný pullback, kdy se akorát tohle pásmo potvrdí jako rezistence. Pokud tedy trh nebude schopen uskutečnit průraz, půjdeme dolů a znova otestujeme těch 10 500 USD, a pak se uvidí.

Indikátory

Na RSI indikátoru byla středně velká medvědí divergence, která se uplatnila. Divergence byla i na 12H časovém rámci, takže výsledný dump byl o to větší. Mějte na paměti, že na čím více časových rámcích se divergence zároveň uplatní, tím větší cenový pohyb lze očekávat.

Mohlo by vás zajímat: Stále pochybujete, že je Bitcoin na cestě ke $100k? Vyplývá to ze stock-to-flow analýzy!

Trh se každopádně tím propadem na 4H časovém rámci pěkně pročistil a vlastně se tím vytvořil prostor pro expanzi. Hodnoty MACD indikátoru spadly z high, které se vytvořilo 28. července. V podstatě byl ten vrchol dle historických dat velmi pravděpodobným místem pro překlopení, což jsem minule říkal.

Závěr

Z pohledu 4H časového rámce je to dle indikátorů v pohodě a mohli bychom klidně nahoru. Ovšem při pohledu na 1D časový rámec bych to právě spíše viděl na ten throwback.

Navíc price action zatím zrovna moc příznivá není a jednoduše potřebujeme mnohem více. Já se obávám, že na to trh nebude mít sílu, protože na průraz těch 12 000 USD bychom potřebovali mohutný nákupní tlak, který tam teď určitě není.

Co číst dále?

Analýza akciových indexů Nasdaq a S&P 500 – Akcie rostou i přes masivní propad HDP


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na