Analýza akciových indexů Nasdaq a S&P 500 – Akcie rostou i přes masivní propad HDP

0
nasdaq akcie trading11 analýza S&P 500

Z mého včerejšího příspěvku jste se dozvěděli, že došlo k velmi masivnímu propadu výstupu ekonomiky ve Spojených státech a Německu. Ovšem i přesto to bylo US akciovým indexům S&P 500 a Nasdaq vcelku jedno. K nějakému malému dropu sice došlo, ale to bych ani nepřisuzoval vlivu té zprávy.

Nejvíc podivné na tom je, že trhy pár hodin po zveřejnění této zprávy začaly pumpovat, což opravdu nechápu. Je to ukázka toho, že to číslo 32,9 % (záporný růst) je nyní pro investory absolutně bezobsažné číslo. Očekával bych, že se trhy alespoň o 10 % vylejou, ale ony místo toho jsou zase na ATH.

Aktuální situace na 4H TF indexu Nasdaq (Futures)

Jak jsem v poslední analýze předpokládal, trh s futures na Nasdaq udělal akorát vyšší low a zase pokračuje v expanzi. Pořád platí, že tu máme jisté zaváhání, neboť pro trh byl očividně problém překonat S/R level 11 061 bodů, kde máme dva vrcholy. Však uptrendová struktura i nadále drží a zatím není důvod se čehokoliv obávat.

Pokles skončil na úrovni 10 315 bodů, kde prochází i trendová čára. Po odrazu následoval růst k S/R levelu 10 730 bodů a posléze následoval odraz up od S/R levelu 10 498 bodů. K odrazu došlo pár hodin po zveřejnění dat a zhodnocení činilo skoro 4 %. Trh jde jednoznačně otestovat ATH hladinu a nejspíš i pokračovat v expanzi.

Aktuální situace na 4H TF indexu S&P 500 (Futures)

Na S&P 500 jsme krátkodobě měli jakési zaváhání a pak několik týdnů trvalo, než se ten propad smazal. Lokální high je pod S/R levelem 3 306 bodů, kde započal několikadenní pokles, ale pouze po zakreslenou trendovou čáru. Trh sice několik dní roste, ale prozatím se lokální high pokořit nepovedlo a i nadále přetrvává, že je S&P 500 mnohem slabší než Nasdaq.

Nicméně, i tak je asi „rozumnější“ počítat s tím, že se trhu povede lokální high překonat a pokračovat ke svému historickému maximu z letošního února. Od ATH hladiny jsme nějakých 4,3 %, ale vzhledem k slabší dynamice trhu to může trvat několik týdnů. Když se podíváte na objemy, je zřetelné, že ten nákupní tlak je relativně chabý.

Závěr

Jak jsem říkal v úvodu, akciovému trhu je zcela ukradené, že se hrubý domácí produkt v USA propadl nejvíce v historii měření. Čekal bych, že všichni začnou raději prodávat, aby si zajistili, že budou mít k dispozici dolary a hlavně, aby svůj kapitál ochránili.

Kdo racionální chce mít za aktuální situace svůj kapitál v akciích? Přijde mi, že nikdo racionálně vůbec nepřemýšlí a táhnou to ty pozitivní emoce a očekávání, že vše bude za třetí kvartál ve starých kolejí. Tak drsný propad ve třetím kvartálu sice nebude, ale i tak to bude mít daleko od ideálního stavu.

Co číst dále?

Americká ekonomika se propadla za minulý kvartál o 32,9 %!


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na