ANALÝZA – Celková kapitalizace kryptotrhu za pár týdnů vzrostla o 50 %!

0
ANALÝZA bitcoin BTC kryptoměny mince

Kromě Bitcoinu (BTC) je asi načase se věnovat i celkové kapitalizaci trhu, která za předešlých několik týdnů vzrostla o neuvěřitelných 50 %. To byl právě jeden z těch posledních signálů, které nám tak nějak avizují, že se podmínky na trhu s kryptoaktivy významně změnily.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Asi už málokdo pochybuje o bull runu, ale i tak je třeba být dost opatrný a nepoddávat se FOMO efektu. Emoce vždy pracují proti vám. A je nutné s tím zkrátka kalkulovat a neustále na to myslet. Je potřeba být racionální i ve chvílích, kdy má člověk pocit, že je klubkem emocí.

Aktuální situace na 1W TF CRYPTOCAP

Jak jsem již zdůraznil v úvodu, celková kapitalizace trhu vzrostla za pouhých několik týdnů o 50 %. Je to neuvěřitelný růst a poslední potvrzení, že bull run klepe na dveře. Musíme být ale opatrní, protože v těchto chvílích je zrovna kurz u silné rezistence 524 miliard USD. Je to dost stará úroveň ještě z počátku roku 2018, ale trh na ni evidentně reaguje.

Pokud se nepovede průraz, zřejmě nás čeká korekce, a nejpravděpodobnějším místem pro odraz je až rozmezí mezi 359 – 318 miliardami. To znamená pokles o cca 40 %, během bull trendu to ale není nic zvláštního… Je potřeba počítat s velkou volatilitou na obě strany trhu. Není možné, aby trh jenom posiloval – nic jako perpetuum mobile neexistuje.

Navíc je v řečené relaci vrchní hranice oblasti hodnoty (value are high) na Volume profile. Hranice oblasti hodnoty funguje jako S/R level, takže zde lze počítat s odrazem. Vlastně na základě volume profile by možná stačilo otestovat těch 359 miliard. Je tu dost velká likvidita, a proto bychom níže třeba ani nemuseli… Musíme si ovšem počkat na reakci kurzu.

Co se týče objemů, ty od léta soustavně rostou – to je důležité bullish znamení, že je vše ok. Určitě si všimněte objemů z aktuálního týdne, protože dvojnásobně převyšují objemy z předešlých týdnů. Já to osobně přikládám FOMO efektu, který je nynější týden asi největší. Mimoto těch několik týdnů posiloval především Bitcoin, ale pak začaly pumpovat ve velkém i altcoiny.

Indikátory

Hodnoty RSI indikátoru jsou 82 bodů, což je tak akorát pro začátek korekce. Celý trh je nesmírně přepálený, brzké pročištění je proto neodvratné. To ovšem neznamená, že to musí být hned. Nikdo nemá křišťálovou kouli, aby měl perfektní odhad.

Závěr

Těch varovných signálů je ze strany trhu strašně moc a nesmíme je ignorovat. Když nám i celková kapitalizace trhu s kryptoaktivy říká, že je korekce za dveřmi, je nutno být nadmíru obezřetný a nepodléhat davovým emocím. Případná korekce totiž může být dost hluboká, a v takových chvílích většina retailových investorů panikaří.

Mohlo by vás také zajímat:

TOP 5 levných altcoinů, které v roce 2021 čeká velký růst


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na