Od poslední analýzy na Dow Jones Index nám už uplynuly tři týdny a za tu dobu nám kurz hezky zkonsolidoval. Při vydání minulé analýzy jsme měli čerstvě po události, kdy Čína devalvovala svoji národní měnu yuan, což mělo za následek velmi tvrdou reakci všech trhů na světě. Z mého osobního sledování bych řekl, že nejvíce to právě schytala Asie a Spojené státy. No, takové propady si nějakou korekci up zasloužily, a to se právě do grafu promítlo jako konsolidace, ze které se nám rýsuje obchodovatelný útvar. Jedná se medvědí praporek, který naznačuje, že pokles bude za relativně krátkou dobu znovu pokračovat. Trhy jsou ale dynamické a šance na změnu situace též existuje. To bylo k úvodu vše a teď pojďme na samotnou analýzu.
Aktuální situace na 1D TF Dow Jones Industrial Average
Odraz od supportu a následná konsolidace
V minulé TA jsem se přikláněl k tomu, že alespoň z krátkodobého hlediska dojde k odrazu od hladiny 25 700 bodů či na nižší úrovni 24 800 bodů. Nakonec se tak stalo už na prvním zmiňovaném levelu a pár dní jsme opravdu mohli pozorovat růst. Ten ale brzy skončil a tentokrát se cena propadla až po S/R level 25 363 bodů.
Býci ale cenu hodně rychle zase vypumpovali up. No, jak je vidno, tak kurz spíše jen konsoliduje a díky tomu se formuje bull pennant. Trh ale v současnosti posiluje, a jak jsem už řekl v úvodu, situace se dynamicky mění, takže se pattern může ještě zneplatnit.
Pokud se útvar nakonec stejně zformuje, tak by to znamenalo, že se trh připravuje na další pokračování v sestupu dolů. Target z praporku by poté byl až na hranici 24 257 bodů, což by znamenalo průrazy supportů 25 363 bodů, 24 800 a spolu s tím i spodní hranu velkého rostoucího trianglu.
Retest klíčové rezistence
Musíme počítat i se scénářem, kdy se trh posílí. Když by se pattern zneplatnil, tak by bylo celkem jisté, že se trh pokusí o retest hladiny HIGH SUPPLY. Pokud se tak stane, tak osobně moc na průraz nevěřím a spíš by se od ní kurz odrazil, čímž by se zase potvrdila jako rezistence. A pak bychom mohli zase pokračovat v poklesu.
Je třeba si uvědomit, že pokud se chce trh překlopit do bear trendu, tak pro to potřebuje nějaký základ, o který se může opřít. Prostě pásmo, se kterým se dá počítat, že kurz jen tak nepustí. Když se tedy býkům nepovede prorazit HIGH SUPPLY, tak to bude znamenat velký problém a nejspíš index zase oslabí.
Indikátory
Indikátor RSI nám díky pohybům své křivky zformoval rising wedge, což je bearish pattern. Jestli se křivka z útvaru vylije, tak kurz indexu nejspíše vyklesá níže. Všimněte si, že dno křivky je cca na hodnotě 24, což už je vcelku hluboko v přeprodané oblasti indikátoru. Indikátor MACD naopak vypadá slibně, protože zprvu došlo k bearish crossu, ale vzápětí na to zase k bullish crossu. Navíc, zdá se, že momentum up sílí. Křivky na Stohastic RSI započaly negativní setrvačnost, ale vzápětí proběhlo také býčí překřížení, takže momentum pozitivní.
Komentář/zprávy
Obchodní jednání „na jiné úrovni“ mezi Spojenými státy a Čínou jsou naplánována na pozdější dobu dnešního dne. Uvedl to dnes prezident Donald Trump. V rozhovoru pro Fox News Radio zdůraznil, že Peking už chce nějak uzavřít obchodní dohodu se Spojenými státy, a proto ji chce teď vyjednat. Čínské ministerstvo obchodu už dříve vyzvalo Washington, aby od příštího týdne upustil od zavedení dalších tarifů na čínské výrobky a navíc varovalo, že mají mají dostatek prostředků na případnou odvetu.
Minulý týden právě Čína oznámila, že v reakci na dodatečná cla, která USA v neděli zavedou na čínské výrobky, uvalí odvetná opatření zaměřená na americké zboží v hodnotě 75 miliard USD. Washington poté zareagoval na pekingská protiopatření tím, že se rozhodl v říjnu zvýšit cla na čínské zboží v hodnotě 250 miliard dolarů z 25 % na 30 % a v září zvýšit plánovaná cla ve výši 10 % na dovozy z Číny v hodnotě 300 miliard USD na 15 %.
Pak se ještě americký prezident Donald Trump obul do Federální rezervní banky. Tvrdí, že ekonomika Spojených států by rostla, kdyby její centrální banka dělala, co má. Tím Trump naráží na jeho přání, kdy chce po FEDu více snížit úrokové sazby. Podle něj politika FEDu snižuje ekonomický růst USA.
Závěr
Co se týče technické stránky, tak bude záležet na tom, zda se zformuje bear pennant a kurz se z něj vylije. To by znamenalo další pokles hodnoty indexu. Pak je tu zase šance na krátký růst ke klíčové rezistenci HIGH SUPPLY a na reakci v této hladině by se pak dalo stavět. Myslím si, že je hodně pravděpodobné, že se trh pokusí o retest rezistence a pak odraz dolů. Byl by tedy potom dobrý základ pro případné překlopení do bear trendu.
Pokud se ale Čína s USA fakt dohodnou, tak by se situace asi významně změnila. Vzhledem k událostem minulým tomu velkou šanci ale příliš nedávám, protože už i ČLR vyhrožuje cly a to by teda trhy zrovna nenadchlo. Vím jedině, že Trump si recesi nepřeje, a proto je tu šance, že zvolní a tím nabídne Číňanům lepší podmínky pro obchodní dohodu, kterou přijmou.
Co číst dále?
Jak použít tuto analýzu?
Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.
Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).
Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.
Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!