Analýza indexu Nasdaq Composite – Pokračujeme v mírném růstu

0
nasdaq akcie trading11 analyza

Ještě při minulé analýze na technologický index NASDAQ jsem byl velmi negativní, co se týče budoucího výhledu. Sice se podařilo kurzu dostat skrze silnou rezistenci, ale stejně jsem tomuto růstu vůbec nevěřil a považoval ho jen za krátkodobou korekci předešlých propadů. Jak už jsem zmiňoval v analýzách na další indexy, tak se situace na akciových trzích změnila. A to jen díky tomu, že FED ohlásil, že se úrokové sazby navyšovat už dále nebudou. Pojďme se tedy podívat na graf.

Aktuální situace na 1D TF Indexu Nasdaq Composite

Analýza NASDAQ

Rostoucí klín

Během poslední analýzy trh prorazil hladinu popsanou HIGH DEMAND/HIGH SUPPLY, ale upozorňoval jsem, že se kurz pohybuje stále ve vyznačeném klínu, což je medvědí pattern. Další směr byl teda ze 70 % spíše směrem dolů. To se i stalo, ale trh využil výše zmíněnou hladinu jako support, od kterého se i odrazil a pokračoval v růstu.

Růst ceny pokračoval až do hladiny silné rezistence, která je okolo 7 500 a zde došlo k oslabení a odrazu ceny směrem dolů. Kurz má ale tendenci se k této hladině vrátit a znova ji nejspíš otestuje. Tato oblast je klíčová, a pokud má index i nadále růst, tak musí tuto rezistenci prorazit. Odhaduji, že jestli se trhu povede tuto hranici prorazit nebo ne, se dozvíme možná už následujícící týden.

Důležitým supportem je nyní hladina zaznačená HIGH DEMAND/HIGH SUPPLY, která by neměla prasknout. V případě, že by nevydržela, tak se dá čekat další výplach, který by byl určitě celkem mohutný a pokračovalo by se v nastartovaném downtrendu.

Co říkají indikátory?

Na indikátoru RSI máme zaznačené tři trendovky. Ta tlustá prakticky značí downtrend a hodnoty RSI jej už velmi dlouho respektují. Momentálně se hodnoty RSI u této křivky právě nacházejí a rozhoduje se, zda dojde k jejímu průrazu, nebo se odrazí a setrvačnost se obrátí směrem dolů. Spodnější čára je zase supportovou linií, která poskytuje hodnotám na RSI podporu. Pokud tato čára praskne, tak se kurz nejspíš vydá směrem k supportu, který byl zmiňován.

MACD ztrácí momentu směrem nahoru a zdá se, že naopak nabírá opačný směr. Stochastic RSI zase drží setrvačnost negativním směrem.

Závěr

Nasdaq index už nevypadá tak negativně, jako tomu bylo ještě před dvěma týdny, ale zdá se mi poněkud slabší, než je třeba index Dow Jones nebo S&P. Je to ale jen můj subjektivní pocit z toho, co na grafu vidím. Stále ale není rozhodně vyhráno a kurz musí prorazit vyznačenou rezistenci, aby se mohlo pokračovat dále. Jinak by to mohlo totiž znamenat, že celý tento růst je jen obyčejný bull trap pro retail.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na