Analýza indexu Nasdaq Composite – Trhu se po vytvoření nového ATH nepovedlo udržet růstovou trajektorii

4
nasdaq akcie trading11 analýza S&P 500

Po velmi dlouhém čekání jsme se na amerických indexech dočkali toho pomyslného „lámání chleba“, kdy se konečně trhy dostaly k úrovním, kde bylo poslední all time high. Stalo se tak i na indexu Nasdaq Composite, na který byla poslední analýza cca před třemi týdny. Už v té době byl kurz blízko poslední rezistence a jen se čekalo, zda trh prorazí nebo ne. Jak už jsem se zmiňoval v předchozích analýzách, tak trhu docházela pára a moc jsem nefandil možnosti, že se průraz povede hned na poprvé. Nové ATH se sice vytvořilo, ale pak hned následovala korekce pod tuto S/R hladinu. Trh ji teda jako support využít nedokázal. To bylo na úvod a teď už tedy pojďme na samotný graf.

Aktuální situace na 1D TF Indexu Nasdaq Composite

Analýza nasdaq

Zastávka na uptrendové přímce

Během psaní minulé analýzy se kurz nacházel hned u rezistence HIGH SUPPLY a poté se mu povedlo na velmi krátkou dobu dostat i nad. Nová hodnota ATH je tedy 8 176 bodů. Dlouho se tam ale trh neohřál a následně došlo k malému zavrávorání. Pak následovala ještě jedna zelená svíčka. Poté se už ale setrvačnost definitivně změnila.

Prvním záchytným bodem byla právě uptrendová přímka, která má nyní tři body dotyku. Kurz na ni pozitivně zareagoval a její relevantnost tedy byla tímto potvrzena. Obzvláště poslední svíčka, která se na trendovce vytvořila, je hammer. Máme tak na grafu obratovou bullish svíčku a můžeme díky tomu očekávat změnu setrvačnosti na up.

Stále samozřejmě platí možnost, že se definitivně vytvoří bearish pattern trojitý vrchol. Od začátku roku se nám ale na grafu dělají vyšší vrcholy a vyšší dna. Dokud se tohle neporuší, tak je pattern nerelevantní. Zkrátka musí dojít k razantnímu zamítnutí růstu kurzu. Což aktuálně nemáme.

Indikátory

Hodnoty indikátoru RSI jsou zrovna na místě, kde trh v minulosti už mnohokrát zareagoval – ať pozitivně či negativně. Reakce tu byly časté, takže to lze považovat za relevantní support. Na RSI byla i medvědí divergence, takže se konečně uplatnila. Na MACD byly divergence také a co se týče setrvačnosti, tak ta má teď nastaven negativní směr. Stochastic RSI je ve svých přeprodaných hodnotách, takže se dá brzo očekávat pozitivní směr.

Komentář

Všimněte si, jak US indexy od začátku roku agresivně rostly. Vzhledem k tomu že předpokládám, že pro větší investory je Bitcoin jenom další vysoce spekulativní aktivum, tak bylo BTC dost pozadu oproti akciím. Dalo se tedy očekávat, že se kapitál zase začne do Bitcoinu přelévat. Pokud tedy předpokládáme korelaci těchto trhů, tak aby byl bull run na krypto trhu, tak musí být i na akciích.

Proto sleduji pečlivě indexy a považuji za důležité, aby poslední rezistence byla definitivně překonána a růst ceny pokračoval v býčím trendu. Bylo by to takové potvrzení bull runu na obou trzích. Nevěřím totiž vůbec ve variantu, kdy by akciové indexy v USA šly do medvědího trendu a na Bitcoinu by byl bull market.

Když zavládne panika na akciích, tak se to musí přelít i do jiných finančních trhů. Ty markety nejsou oddělené nějakou pomyslnou zdí. Bitcoin je ještě rizikovější než akcie, takže v takovém případě je nejracionálnější varianta z něho kapitál stáhnout.

Závěr

Na Nasdaqu stále není rozhodnuto a musíme si ještě nějakou dobu počkat. Já osobně doufám, že ty akciové trhy půjdou vzhůru, protože věřím, že to zvýší odvahu investorů a poteče díky tomu kapitál i do krypto trhu. V opačném scénáři bych to viděl dost bledě. Snad už se ale brzo dočkáme. 

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Tesla – Společnost Tesla má problémy a na grafu to je hned vidět


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jaroslav Jarolímhonzabru Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
honzabru
Člen
honzabru

Já tedy nevím, jak jste došel k přesvědčení, že medvědí trh na akciovém trhu automaticky znamená i medvědí trh na Bitcoinu. Ty trhy vzájemně nejsou korelované. Bylo to vidět už v prvním pololetí 2018, kdy akcie letěly vzhůru jako o život, ale Bitcoin prudce oslaboval po prosincovém ATH. Nejsou korelované už z toho nejzákladnějšího důvodu, že cyklus na Bitcoinu je 4 letý, zatímco na akciích je mnohem delší.