Analýza komodity Stříbro – Průraz se dostavil, ale jiným směrem než se čekalo

0
stříbro

Od poslední analýzy na stříbro uběhlo už šest týdnů, a pokud se ptáte, proč trvalo tak dlouho, než jsme vydali další analýzu, tak proto, že trh se stříbrem se prostě začal chovat naprosto nesmyslně a nerozhodně. Když se podívám na graf, tak mi to připadá, jak kdyby trh opanovaly malé děti, které se přetahují o hračku. Na stříbru byl střednědobý uptrend a pak kurz konsolidoval v bullish pattrnu klesající klín. Z toho se tedy dalo vyvozovat, že průraz bude směrem nahoru. Jak se ale zmenšoval prostor v patternu, tak se začal trh chovat nerozhodně a přesto, že prostor už v klínu nebyl, tak se kurz stále jakoby snažil vně patternu udržet. Nakonec k průrazu došlo, ale spodní hrany. Tolik zatím na úvod.

Aktuální situace na 1D TF USD/unce stříbra

analýza stříbro

Trojité dno?

Kurz se až nesmyslně dlouho držel vně patternu. Tak tomu bylo přibližně od začátku roku a volatilita minimální. Pak se ale konečně něco událo. Událost to sice nebyla pozitivního charakteru, ale konečně došlo k průrazu nějakým směrem z klínu ven. Trvalo to už fakt dlouho a je lepší, když se nastaví už alespoň nějaký směr, než aby se to takhle dlouhodobě plácalo. Jak už jsem tedy řekl, tak došlo k průrazu spodní hrany a nyní to vypadá na retest. Dá se tedy reálně očekávat, že kurz se od hrany odrazí a sestup bude pokračovat.

Jak bude sestup pokračovat, tak se brzy dostaneme na support, kde se minulý rok vytvořilo dvojité dno. Jedná se o hladinu 14 USD/unce. Jakmile se ale kurz dostane zpátky do této hladiny, tak se bude moci počítat zase s trojitým dnem. Což by byl ještě silnější základ pro uptrend než dno dvojité. Bude tedy důležité, jak trh v této úrovni zareaguje. Pokud zde bude silný nákupní tlak a reakce tedy víc než pozitivní, tak bude moci s tímto patternem reálně počítat.

Pokud ale tato hladina nevydrží a vytvoří se nové LL (nižší dno), tak se na nějaký uptrend může definitivně zapomenout. Tahle hladina je zkrátka poslední šance na obrat, a pokud toho trh nevyužije, tak cena stříbra bude klesat i nadále a s největší pravděpodobností by v takovém případě kurz vyklesal hodně hluboko.

Indikátory

Na indikátoru RSI jsem zakreslil dvě nové křivky, které dohromady vypadají jako klesající klín. Je třeba ale říct, že spodní křivka je velmi plochá, a proto mluvit o tomto patternu je poněkud diskutabilní. Berme to ale tak, že spodní křivka je supportem a horní rezistencí. A pak to je celkem jasné. Pokud dojde k průrazu horní hrany, tak je to bullish, pokud naopak k průrazu spodní hrany, tak bearish a to hlavně proto, že by se hodnoty dostaly po velmi dlouhé době do přeprodaných hodnot. Na indikátoru MACD je to je stejný pattern a platí zde tedy to stejné, co pro RSI. U MACD je třeba ještě říct, že to vypadá na bullish cross, což by vyústilo v pozitivní setrvačnost. U Stochastic RSI je aktuálně setrvačnost pozitivní.

Závěr

U stříbra to vypadalo dost nadějně, ale přišlo velké zklamání. Jak už jsem psal, tak nejpravděpodobněji se kurz dostane na zmíněný support a bude se hrát o trojité dno, což by byl výborný základ pro uptrendovou tržní strukturu. Na to je zatím ale brzy a musíme si počkat, jak trh v této oblasti zareaguje. Berme tedy tento support jako poslední baštu odporu, která když padne, tak můžeme na nějaké světlé zítřky asi zapomenout.

Co číst dále?

Analýza komodity zlato – Falešný průraz nahoru?


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na