Analýza komodity zlato – Připraveni na průraz ze symetrického trojúhelníku?

3
zlato

Tak tu mám pro vás po dvou týdnech další analýzu na zlato. Vzhledem k tomu, že se trh stále drží v symetrickém trojúhelníku, tak bude dnešní analýza trošku kratší než je běžné a myslím si, že není nutné to zbytečně natahovat. Dokud nedojde k průrazu z trojúhelníku, tak není moc co řešit. Tak pojďme se už podívat na graf.

Aktuální situace na grafu 1D TF GOLD/USD

analýza zlato

Odpočítávání do průrazu

Trh se v zakresleném trojúhelníku pohybuje už cca deset týdnů a během následujících dvou by se mělo konečně rozhodnout, kam se kurz vydá. Jak jsem psal minule, tak u symetrických trojúhelníků je ta pravděpodobnost dalšího směru padesát na padesát. Ale od léta minulého roku tu máme jasný uptrend a díky tomu můžeme tento trojúhelník považovat za pokračovací pattern.

Z toho důvodu se dá spíše očekávat průraz up než dolů. Jediné, co považuji za negativní, je strmý sklon té horní hrany, z čehož se dá vyvozovat, že medvědi jsou agresivnější a mají trochu převahu. Nepovažoval bych to ale nyní za rozhodující faktor.

Během minulé analýzy se cena po velkém propadu zadržela na spodní hraně trojúhelníku a následně zkonsolidovala. Nacházeli jsme se i zároveň na silném supportu, který je na cca 1 290 USD/unce. Cena se poté odrazila a atakovala horní hranu trianglu, od kterého se okamžitě odrazila. Následovala velká červená svíčka a kurz je nyní na supportu a očekávám, že se cena dotkne spodní hrany trianglu, od které by mohl být zase odraz.

Možné scénáře

Když budeme počítat s pozitivním scénářem, tak největší překážkou pro růst ceny je hladina HIGH SUPPLY s cca 1 350 USD/unce. Pokud by tato rezistenční hladina byla konečně pokořena, tak by se s jistotou dalo říct, že máme na zlatu býčí trend a otevřelo by to cestu k dalšímu velkému růstu ceny.

V opačném případě je nejbližším supportem hranice na cca 1 420 USD/unce, kde by mělo dojít k reakci či minimálně ke zpomalení případného pádu. Nicméně tato hranice podpory je pod zakreslenou trendovkou, kterou trh respektuje už od začátku růstu. Takže i při průrazu spodní hrany trianglu se nedá říct, že by byl konec světa. Problém by nastal až v případě, že by nevydržela uptrendová křivka. To by samo o sobě vyvolalo na trhu se zlatem větší výplach.

Indikátory

Na indikátoru RSI je dobře vidět, že dolní zakreslená čára posloužila jako support pro odraz kurzu. Tuto zakreslenou čáru považuju samu o sobě za silnou hranici podpory, která by neměla být proražena. Na MACD jsem zakreslil taktéž křivku, která znázorňuje dvojitý odraz klouzavých průměrů právě od této křivky. A co se týče Stochastic RSI, tak u něj máme negativní momentum.

Závěr

Následující dva týdny budou pro trh zlata rozhodně důležité. Vzhledem k tomu, že máme na grafu ale pokračovací pattern, tak budeme zanedlouho svědky průrazu up. Ale i v negativním scénáři, kde by kurz prolomil spodní hranu trianglu, tak to ještě neznamená konec uptrendu, protože tu máme pořád uptrendovou křivku, která to tak nějak jistí. Je třeba ale říci, že pozitivní scénář by znamenal, že zlato si chce s jistotou udržet tu sílu, kterou nám tato komodita půl rok předváděla.

Co číst dále?

Okénko do ekonomických teorií – Neoklasická ekonomie (1. část)


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Technická analýza komodity zlato - Průraz spodní hrany symetrického trojúhelníkuMartin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Člen
Martin

asi trošku chybička s tim supportem na 1420usd? 😀 ..no ale kežby už tam bylo 🙂

Martin
Člen
Martin

tak jsme si došli pro 1270 a už zase miříme pod 1290, pořád platí,že průrazem z trojuhelníku Up vznikne „ucho“ jako bullish signal a konečně snad skočíme i nad 1350usd? 🙂 nebo je to naivní čekat,když se čeká na nové ATH na akciích,ale třeba jeho nedosažením by tu byla cesta k rustu zlata? 🙂

trackback

[…] bude velmi zajímavé sledovat, protože, jak už jsem se zmiňoval v minulých analýzách (viz. analýza zde), akciové trhy spolu s komoditami dlouhodobě růst nemohou. Takové chování na trhu by zkrátka […]