Analýza komodity zlato – Zlato hezky pumpuje a nyní konsoliduje pod rezistencí

2
zlato analyza trading11

Od minulé analýzy na zlato uběhlo už více než 14 dní a vzhledem k nedávnému Price action, je na čase se podívat na graf znovu. V posledních pár dnech nám zlato pěkně napumpovalo. Abych byl konkrétní, tak za ty dva poslední týdny vzrostla tržní hodnota zlata skoro o 6 %. Což je fakt hodně a je to velmi kvalitním signálem, že uptrend, který trvá už od poloviny minulého roku, bude trvat i nadále. Ze zlata se zkrátka stává silný přístav pro zakotvení. Tolik na úvod a teď již pojďme na analýzu samotnou.

Aktuální situace na grafu 1D TF GOLD/USD

zlato jede

Odraz od uptrendové křivky

Během psaní minulé analýzy se kurz držel vně zakresleného patternu a to i potom, co se trh pokusil o průraz nahoru. No, jednalo se o falešný průraz, takže se kurz dostal zpátky a zkonsolidoval na uptrendové křivce. Minule jsem právě polemizoval nad tím, zda je tato křivka stále relevantní. No, vzhledem k té pumpě, tak je odpověď jednoznačně ano. Křivku jsem jenom trochu překreslil a teď ty pohyby ceny v posledních dvou týdnech hned dávají smysl.

Kurz asi týden respektoval uptrendovou křivku, ale během dalšího týdne došlo k několika velkým zeleným impulsním svícím. To jsou jasné signály, že se něco konečně děje. Korekce to byla dlouhá a teď se dá po těchto pumpách předpokládat, že uptrend bude pokračovat. Upřímně jsem vcelku překvapený ohledně těchto pohybů, protože vzhledem k tomu, že se akciové indexy zatím docela drží, tak bych čekal prohloubení korekce. Jak už jsem zmiňoval několikrát, tak není možné, aby dlouhodobě rostl akciový trh spolu s drahými kovy.

Trh zlata tou několikadenní pumpou prorazil hned dvě rezistence. Jednu na ceně 1 300 USD/unce a další na 1 325 USD/unce. Kurz se i velmi přiblížil k S/R levelu, co je na 1 350 USD/unce a aktuálně pod touto hranicí konsoliduje. Dá se tedy usuzovat, že jak skončí konsolidace, tak dojde k průrazu této hladiny. A to by vyvolalo další pěkný růst a tomu právě moc fandím. Na cestu dolů to moc nevidím, ale je možná malá korekce po support na 1 325 USD/unce.

Indikátory

Křivka indikátoru RSI od začátku té velké korekce konsolidovala vně zakresleného patternu, ale konečně se povedl průraz horní hrany. To bylo signálem k nákupu, takže indikátor RSI je tedy bullish. U MACD je setrvačnost pozitivní a sílí. Stochastic RSI je v překoupených hodnotách, takže se každou chvíli může setrvačnost alespoň na krátkou dobu obrátit.

Komentář/zprávy

Ten růst není až tak překvapivým. Je to s největší pravděpodobností hnáno zhoršující se geopolitickou situací a rostoucím protekcionismem v rámci globální obchodní války. Zlato je historicky v takových případech tím nejbezpečnějším přístavištěm. Pokud se tedy bude geopolitická situace a globální obchod zhoršovat, tak nepotřebujete ani technickou analýzu. V takových situacích je jasné, že se zlatu bude dařit.

Závěr

Zlato předvádí pěkné kousky a s velkou pravděpodobností bude pro investory stále větším lákadlem. V době nervozity a paniky na trzích jsou drahé kovy prakticky to jediné, kam jsou ochotni svůj kapitál vložit. Nejenom ochotni, ale doslova se snaží do zlata utéct, protože v rámci ekonomických recesí (nebo krizí) nemá ani moc smysl držet hodně kapitálu ve FIAT měně. A pokud začne na zlatu opravdový bull run, na který má našlápnuto, tak tento drahý kov nebude jenom bezpečným přístavem, ale bude se na tom dát i vydělat.

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Airbus – Airbusu se oproti konkurenčnímu Boeingu velmi daří


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
MartinMartin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Host
Martin

Porad lze brat vpotaz cup and handle jako platny? Konecne prorazime 1350, snad to skoci a usadi se nad ! 🙂

Martin
Člen
Martin

1380! Jede dobre bomby 🙂 snad uz zustane nad 1350…