[Analýza] Růst Bitcoinu je hnán transakcemi – Je to zdravý, organický vývoj

0
bitcoin trading11 analyza

Ačkoliv se spekuluje o tom, že BTC roste díky tržním manipulacím, tak bych rád přinesl jiný obrázek, kde je klíčovým indikátorem TAAR. Obrázek o tom, že BTC letí k měsíci vlastně velmi přirozeně.

TAAR

K pochopení, proč je růst BTC přirozený, je potřeba analytický nástroj TAAR. To je velká výhoda kryptoprostoru, protože jsou dostupné všemožné metriky vypovídající o kvalitě provozu na síti v poměru k ceně.

Více informací: [Seriál] Které blockchainové společnosti nejvíce ovlivní decentralizaci kryptoměn? – 1. díl

A přesně tím je TAAR. Tato metrika je naprosto klíčová k vysvětlení toho, proč BTC roste. The Transaction Amount to Active Addresses Ratio (TAAR) je celý název indikátoru, který budeme sledovat. Ten v podstatě měří dvě věci. Na jedné straně je to počet aktivních BTC adres.  A na druhé straně je to množství posílaných transakcí BTC.

Fakticky indikátor TAAR vypovídá o tom, jestli se jedná pouze o manipulaci několika málo jedinců či velryb anebo jestli se jedná o organický růst hnaný vyšší aktivitou v rámci sítě. A právě TAAR bude nápomocen v identifikování toho, zda se jedná o manipulaci, nebo zda jde spíše o organický růst.

Data jsou klíčová

Trhy jsou místem, kde není prostor pro emoce. Lidé mají obecně sklon sklouzávat k přesvědčení, kterému věří. Následně pak interpretují a třídí informace podle toho, co se hodí. To bohužel trhy velmi přísně trestají.

Na obrázku vidíte porovnání ceny BTC (modrá) s porovnáním TAAR indikátoru. Dle mého mínění je možné z indikátoru vyčíst tři klíčové poznatky, které mohou pomoci v analýze trhu a pochopení, kde se zrovna nacházíme a jaký může být pravděpodobný vývoj.

V modrém čtverci vidíte, kam až se propadl TAAR indikátor. To znamená, že v té době bylo nejméně aktivních BTC adres ve spojení s objemy, které tyto transakce přenášely. A nyní se ukazuje, že aktivita na blockchainu výrazně roste. To znamená, že je stále více aktivních adres, které přesouvají větší množství finančních obnosů. Indikátor, že síť BTC prostě ožívá.

Tři závěry

V první řadě je tak jasné, že tento růst je do značné míry organický a nejedná se, jak mnozí tvrdí, o pouhou manipulaci s trhem. To by značilo, že bull market je opravdu tady, protože zvýšení aktivity na síti a její využívání je samozřejmě klíčový indikátor.

V druhé řadě je ovšem také vidět, že cena je poměrově k využívání sítě relativně vysoko. Červená linie ukazuje, kde se cena pohybovala při identickém provozu na síti. Dá se tak rozumně předpokládat, že výraznější korekce nebo dlouhý pohyb do strany je pravděpodobný.

Posledním závěrem je, že při zvýšené, organické aktivitě na síti se bude zvyšovat i volatilita. To indikuje světlé zítřky pro tradery, kteří z volatility těží. Stejně jako u ceny, tak i u aktivity na síti je vidět obrat trendu. A to je dle mého mínění dobře, protože se zdá, že růst ceny je navázán na vyšší aktivitu na síti. Není to tedy pouze několik entit, ale jedná se o růst hnaný mnoha hráči na poli kryptoměn.

Co číst dále?

10.06.19 Technická analýza ETH/USD – Ethereum se může vrátit zpět k 200 $

avatar
  Subscribe  
Upozornit na