Bitcoin prožívá druhý nejdelší pokles v historii – podle těchto údajů si na nové ATH počkáme ještě pár měsíců!

Bitcoin prožívá druhý nejdelší pokles v historii - podle těchto údajů si na nové ATH počkáme ještě pár měsíců!
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Od poslední květnové korekce Bitcoinu uplynuly již tři měsíce. Samozřejmě období pádů a následných výstřelů jsou pro svět kryptoměn zcela běžnou záležitostí. Nicméně podle historických údajů jsme nikdy nečekali na odraz a následné dosažení nového historického maxima tak dlouho jako nyní. Výjimkou byl jen rok 2013, který se současnou dobou ovšem nemůžeme srovnávat…

Objevila se však analýza, která naznačuje, že odraz od supportu na úrovni 30 000 USD a následný výstřel na nové ATH potrvá ještě pěkně dlouho. S takovýmto předpokladem přišla analytická společnost Ecoinometrics.

Mohlo by tě také zajímat: Je ve vašem portfoliu token XRP? Mějte oči na stopkách, blíží se kříž smrti!

Bitcoin se nemůže odlepit od důležitého supportu

Od momentu, kdy Bitcoin dosáhl historicky nejvyšší hodnoty 64 500 USD, uplynulo již 95 dní. Celý trh je aktuálně velmi netrpělivý ohledně toho, co bude dál. Ani silné fundamenty nejsou garancí, že se spotová cena BTC odrazí od supportu 30 000 USD. Pokud se ale budeme řídit minulostí, je vysoce pravděpodobné, že se trh ještě několik měsíců bude pohybovat do strany. Podle údajů Ecoinometrics byla situace v roce 2013 velmi zajímavá a pro současnost znepokojivá. V té době bylo mezi dvěma ATH obdobími 197 dní.

“Jde o historicky jeden z nejdelších drawdownů, se kterým se Bitcoin musel vyrovnat během býčího trhu. 95 dní je stále pouze polovina trvání oproti tomu, jak to bylo v roce 2013.”

Grafické srovnání pádů Bitcoinu. Zdroj: Ecoinometrics / Twitter
Grafické srovnání pádů Bitcoinu. Zdroj: Ecoinometrics / Twitter

V roce 2013 byla však korekce BTC výraznější, a to 69%. Tento fakt naznačuje, že podle aktuální situace by byl pokles Bitcoinu s jistotou sražen pod hranici 30k.

“Z hlediska vývoje grafu je aktuální korekce velmi podobná té z roku 2013. Pokud budeme takto pokračovat, Bitcoin zůstane ještě určitou dobu zaseknutý na úrovni 30 000 USD.”

Jak správně pochopit technickou analýzu? Dočtete se zde – Technická analýza vám nezaručí zisky na burze! – Zaměřujte se na tvorbu obchodního systému

Retailoví investoři nikam neodešli

Před nedávnem jsme vás v našem článku informovali o zvýšené akumulaci Bitcoinu, což by mohlo naznačovat ukončení korekce a nástup býků.

Více si můžete přečíst na tomto odkazu: Denní odliv 2 000 BTC z centralizovaných burz potvrzuje rostoucí akumulaci – jsme na konci výprodeje?

Během víkendu přišel známý trader Willy Woo se zajímavou aktualizací trhu, kde zdůraznil, že dochází ke vzájemnému vyrovnávání nákupů a prodejů velryb s retailovými obchodníky.

Toky obchodů menších než 1 BTC. Zdroj: Willy Woo / Twitter
Toky obchodů menších než 1 BTC. Zdroj: Willy Woo / Twitter

“Jsou to právě maloobchodní investoři, kteří pohánějí býčí trhy s Bitcoinem. Když přestanou nakupovat, je to varování před medvědím trhem. Oni však nepřestali.”

Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.