Jak obchodovat Bitcoin v horších časech? Tato strategie dokáže generovat slušné zisky

Jak obchodovat Bitcoin v horších časech? Tato strategie dokáže generovat slušné zisky.
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin prožívá vskutku složité období. Po květnové korekci padl o více než 50 % a už pár měsíců se nedokáže odlepit od supportu na úrovni 30 000 USD. Pravděpodobně na trhu stále přetrvává vliv odblokování GBTC v hodnotě 1,4 miliardy USD. Je ale nutno zmínit, že z odblokovaných Bitcoinů nebude až 654 000 kusů přesunuto přímo na trh. Situace je tedy nejasná. Zdá se, že všichni tradeři čekají na to, jak se situace vyvine.

Opční strategie pro Bitcoin – Iron Condor

I v průběhu špatných období a medvědích trhů je možné generovat poměrně slušné zisky. Existuje totiž strategie, která však není natolik populární a využívaná, nicméně v horších časech je dostačující ke generování zisků. Strategie se dá využívat zejména tehdy, když se trhy pohybují do strany. Je to ideální situace na obchodování s opcemi, které lze realizovat na více burzách. Jedna z takových možností obchodování je strategie Iron Condor.

Mohlo by tě také zajímat: Bitcoin prožívá druhý nejdelší pokles v historii – podle těchto údajů si na nové ATH počkáme ještě pár měsíců!

Jak to funguje?

Ukážeme si to na jednoduchém příkladu, který můžete vidět na obrázku níže. Iron Condor je neutrální strategie, která se skládá z obchodování prodejní opce s hodnotou 32 000 USD s cílem vytvořit pozitivní expozici vůči BTC. Další součástí strategie je prodejní kupní opce v hodnotě 34 000 USD. Zmíněné obchody byly realizovány na úrovni 31 750 USD s expirací 27. srpna, čili s délkou trvání 40 dní.

Odhad zisku/straty. Zdroj: Deribit Position Builder
Odhad zisku/ztráty. Zdroj: Deribit Position Builder

Jako ochrana před možným propadem ceny pod 28 000 USD, nebo opačným případem, čili růst ceny BTC nad 38 000 USD, jsou zapotřebí další dvě pozice. Takto provedené dodatečné obchody poskytnou traderům ochranu a zároveň klesne požadavek na marži.

Mohlo by tě také zajímat: Toto je úplný základ obchodování, bez kterého nakonec vždy jen proděláte

Chtěli byste i vy vytvářet kvalitní analýzy a následně z nich profitovat? Neztrácejte čas a přidejte se do naší VIP skupiny, kde se dozvíte vše podstatné. Analýzy grafů altcoinů a Bitcoinu, množství tržních updatů a názory profesionálních obchodníků najdeš přímo zde.

Výsledek?

Jakákoli cenová situace na trhu dne 27. srpna, která se bude nacházet mezi 29 200 USD (pokles 8%) až 36 660 USD (růst 15%), nám zajišťuje zisk. Maximální možný zisk nastane v cenovém rozpětí 31 800 až 34 200 USD, což představuje zisk 0,09 BTC. Nejhorší možný výsledek, který může nastat, je ztráta 0,045 BTC.

Strategie Iron Condor se dá využít také u druhé největší kryptoměny Ethereum. Je však třeba si počkat na vývoj ceny ETH po londýnském hard forku, který je naplánován na 4. srpna.

Více o blížícím se hard forku se dočtete zde: Ethereum London upgrade oficiálně spuštěn na testnetu Ropsten

Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.