[HOT] Velké zákazy Bitcoinu po celém světě pokračují – Indie tvrdě zakročila vůči krypto burzám!

[HOT] Velké zákazy Bitcoinu po celém světě pokračují - Indie tvrdě zakročila vůči krypto burzám!
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Indická vláda začala prošetřovat kryptoměnové burzy. Regulátor si jako první burzu ze seznamu vyhlédl WazirX. Tvrdí, že burza porušila zákon, když poskytovala služby kolem obchodování. I navzdory tomu, že neměla dokumenty, které by umožňovaly provádět takovou činnost. Jaká bude budoucnost této Bitcoin burzy?

Po burze Binance je WazirX tento měsíc další burza, které regulátor pohrozil. Během kontroly bylo zjištěno, že tato bombajská burza konala v rozporu s devizovými pravidly. Platforma poskytovala obchodníkům možnost obchodovat kryptoměny. To i přesto, že na tyto služby neměla potřebné licence.

Burza se brání tím, že se na jejich platformě poskytovaly služby v souladu se zákonem a na burze se nepraly špinavé peníze. To ovšem nestačí. Jak jsme již psali v minulých článcích. Každá burza musí mít licence v daném státě, pokud chce poskytovat služby zaměřené na obchodování kryptoměn.

Problém má i burza Binance. Všechny potřebné informace kolem posledních událostí jsme shrnuli v tomto článku: Binance zastavuje obchodování akcií – Podle Waltera Bloomberga má vážný problém s úřady

Proč je problém s Bitcoin burzami?

Častý problém podle regulátora je právě praní špinavých peněz. Proto všechny burzy včetně WazirX mají nutnost KYC ověření. Je to proto, aby v případě nekalých praktik a porušení zákonů mohly snadno vystopovat pachatele trestného činu. Jelikož blockchain síť sice není anonymní, ale těžko vystopovatelná pouze na základě adresy, tak právě KYC v mnoha státech na burzách slouží právě pro spárování s BTC adresou. V případě praní peněz stát dokáže podle občanského průkazu spárovaného na BTC adresu snadno dohledat podezřelého člověka ze spáchání trestného činu.

Burza tvrdí, že údaje na základě KYC od uživatelů má. V případě podezření na trestnou činnost je připravena spolupracovat s úřady. 

Zákaz poskytování krypto služeb není jediný, s kterým aktuálně bojují indické krypto burzy. Už dříve soud v Delhi výrazně přitvrdil v politice inzerování kolem krypto služeb. Na základě nařízení všechny krypto projekty musí v případě inzerování na portálech nebo bannerech jasně uvádět, že obchodování na burze je vysoce rizikové.

Přečti si také: Jak obchodovat Bitcoin v horších časech? Tato strategie dokáže generovat slušné zisky

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.