Po fundamentální stránce Bitcoin zažívá jedno z nejhorších období v historii. Projevilo se to i na ceně. V dnešním článku se podíváme na aktuální pokles BTC a co mohlo způsobit pád až pod 30 000 USD.
Tvrdé regulace a konec Bitcoin burz?
Toto letní období patří k nejhorším v celé historii kryptoměn. Největší kryptoměnová burza Binance má po celém světě velké problémy. V USA, Spojeném království, Itálii nebo dokonce i v Japonsku regulátor prověřuje obchodní aktivity tohoto giganta. Problém je hlavně s licencemi, jimiž údajně nedisponuje. Pokud chtějí po celém světě poskytovat služby v souvislosti s obchodováním kryptoměn, musí mít na to licence a povolení regulátora. Všechny výše zmíněné státy uvedly, že Binance ničím takovým nedisponuje. I proto například v Itálii vydali vyhlášku, která upozorňuje na burzu Binance a doporučuje občanům tohoto státu, aby se zde vyhnuli obchodování kryptoměn.
O regulačních zákazech uvalených na burzu Binance se dočtete v našem druhém článku: Binance zastavuje obchodování akcií – Podle Waltera Bloomberga má vážný problém s úřady
Podobný problém je i v Indii. Tam jsou nařízení pro krypto burzy ještě horší. Jestli někdo poskytuje obchodování s kryptoměnami na území této země, místo vyhlášky dostane do rukou rovnou dokument, v němž se nařizuje přímý zákaz poskytování služeb. Každá burza si samozřejmě může kdykoliv požádat o licence. Vzhledem k tomu, že burza Binance už několikrát stěhovala sídlo právě kvůli licencím, se zdá, že to není úplně jednoduché.
Spekuluje se už nad tím, že státy po celém světě úmyslně zakazují kryptoměnové burzy.
Indie včera vydala velký zákaz pro kryptoměnové burzy. Bitcoin na to okamžitě reagoval poklesem: [HOT] Velké zákazy Bitcoinu po celém světě pokračují – Indie tvrdě zakročila vůči krypto burzám!
Zákaz těžby v Číně!
Tentokrát se nejedná o FUD nebo nepravdivé informace. Jak jsme informovali v minulém článku, Čína zakázala na svém území těžbu kryptoměn. A to i přesto, že na jejich území se soustřeďuje až 60% celkového těžebního výkonu sítě. Problém je hlavně s vysokou spotřebou. Údajně v některých provinciích je kvůli vysoké spotřebě na těžbu nedostatek energie pro domácnosti. Čína tak musela tvrdě zasáhnout a úplně zakázat těžbu kryptoměn.
O velkém zákazu se více dočtete v tomto článku: V Číně hromadně zavírají těžební firmy – Bitcoin reaguje 30% poklesem
Na závěr i „pozitivně-negativní“ zpráva
Mírně pozitivní zpráva může být fakt, že v minulosti Bitcoin zažil i horší propady. A to dokonce během roku 2012 i v samotném bull marketu. Po více než 14měsíčním růstu, kdy se v březnu 2020 zotavil z korekce, jednoduše bylo namístě, aby přišla velká korekce. Nikdy v minulosti Bitcoin takto dlouho nerostl. Dokonce i během minulého velkého růstu na 20 000 USD jsme mohli sledovat velké propady o více než 40%. A to dokonce cyklicky každé 2 až 3 měsíce. V tomto případě během posledních 14 měsíců je toto první velký pokles. Nikde ovšem není psáno, že bullish trend již skončil a že se cena nakonec nemůže vzpamatovat.
Mohlo by tě také zajímat: Analýza BTC – cena neudržela 31 000 $, minimum však nemusí být daleko
Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.