Bitcoin už není bublina, tvrdí CEO Amber Group – A zde jsou důvody

Bitcoin už není bublina, tvrdí CEO Amber Group - A zde jsou důvody

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Za dvanáct let existence Bitcoinu jej mnoho lidí, institucí, bank a firem označilo za bublinu. A hle! Máme tu rok 2021 a tato bublina nepřestává růst. Bitcoin dokonce před třemi dny dosáhl historického maxima 58 640 $. Michael Wu, ředitel investiční společnosti Amber Group, má na Bitcoin jiný názor. Nejde o bublinu, ale o technologii, která mění svět!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

“Myslím, že je to tak vždy, když dojde k výraznější změně,” řekl ve čtvrtek během rozhovoru pro CNBC. “Lidé mají pochybnosti a jsou skeptičtí. To je přirozené, protože málokdo rozumí tomu, co se děje.”

“V raném stádiu toto porozumění a skepsi vždy provází velká cenová volatilita. Nemyslím si však, že Bitcoin lze nazvat bublinou. Jsou zde všechny tyto instituce, všichni ti miliardáři, společnosti obchodované na burze s miliardami dolarů, všichni tito institucionální investoři. Kupují Bitcoin, kupují další kryptoměny a v oběhu může být maximálně 21 milionů Bitcoinů.”

Bitcoin není bublina, protože zájem o něj neustále roste

Stále více velkých hráčů v poslední době nakupuje kryptoměny. O většině samozřejmě ani netušíme, ale pár institucí se prořeklo, nebo své nákupy veřejně oznámily světu. Společnost Microstrategy v roce 2020 za nákup Bitcoinu utratila více než miliardu dolarů a vlastní téměř 71 000 BTC. Fond MassMutual investoval $100 milionů a společnost Square $50 milionů.

Nedávno se také provalilo, že do kryptoměn nějakou dobu investují i velké americké univerzity. Patří mezi ně Harward, Yale či Brown. 

Společnosti jako Grayscale Trust jsou také na vzestupu. Pro své klienty spravuje kryptoměny za více než 25 miliard dolarů. Každý, kdo umí legální cestou velkým investorům zprostředkovat nákup kryptoměn, nyní zažívá skvělé časy.

Chcete i vy nakupovat kryptoměny? V tom případě potřebujete kvalitní, bezpečnou a ověřenou burzu, která vás neokrádá o vaše peníze. My doporučujeme využít služeb burzy Binance. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky.

Proč institucionální investoři nakupují kryptoměny?

Otázkou ovšem je, proč bohaté firmy, univerzity a jednotlivci nakupují Bitcoin. Je to vše jen jedna velká spekulace? Dlouholetý proponent zlata Peter Schiff už mnohokrát Bitcoin označil za největší bublinu v historii. Důvod je jednoduchý, negeneruje žádnou hodnotu!

Přesto o něj mají institucionální investoři zájem. Proč? Nuže, Bitcoin je digitální měna, nad kterou nikdo nemá kontrolu. Nepotřebuje banky, které by potvrzovaly transakce, ani centrální autoritu, která řídí “tištění” nových Bitcoinů a jejich emitaci do oběhu. Funguje na matematických zákonech.

Taková měna v ideálním světě, v němž se vlády chovají zodpovědně a spravují své státní měny ve prospěch občanů, samozřejmě nemá využití. Bitcoin je volatilní a těžko jím někde zaplatíte. Avšak v ideálním světě nežijeme…

Čtěte také: Peter Schiff uznává, že Bitcoin jde na $100 000 a syn ho pořádně zahanbil: Toto je Schiff vs. Schiff

Bitcoin jako budoucnost peněz

Vlády po celém světě ještě před vznikem Bitcoinu znehodnocovaly své měny a přesouvaly tak bohatství z rukou obyčejných lidí k bankám, velkým firmám, … To bylo nejvíce citelné v roce 2020 a tento trend samozřejmě pokračuje i nyní. V USA se v průběhu jediného roku do oběhu přidalo 40% nových dolarů. Další rozvinuté země hlásí podobná čísla.

Je stále těžší ochránit své peníze před inflací. Bitcoin ukazuje cestu ven z tohoto bordelu a je čím dál jasnější, že právě kryptoměny jsou budoucnost peněz. Více se o současné situaci ve světě dočtete v tomto článku:

Rekordné tlačenie peňazí počas tejto krízy je najväčší podvod! Investori ale našli riešenie