ANALÝZA – Stříbro má šanci na větší posun vpřed, povede se?

stříbro analýza trading11 silver komodity mince

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Připravil jsem si pro vás další analýzu, tentokrát na trh se stříbrem. Stříbro je po tom Pump & Dump z konce ledna vcelku stabilní a myslím si, že má nemalou šanci na pokračování v růstu. Stříbro je na tom fundamentálně velmi dobře a mohlo by jej na omezenou dobu ohrozit pouze problém v průmyslu. Avšak očekávaná inflace je spíše vyšší než nižší, což právě nahrává tomu, aby měl trh se stříbrem slušné pré.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

stříbro, ANALÝZA – Stříbro má šanci na větší posun vpřed, povede se?, TRADING11

Stříbro po tom P&D krátce padlo pod S/R level 26,6 USD/unce, kde se ovšem cena ohřála jen krátce. Po odrazu se cena dostala do blízkosti S/R hranice 28,134 USD/unce, ale pak kurz začal zase rotovat zpátky k prvnímu řečenému levelu. Posléze měl kurz tendenci oscilovat mezi zmíněnými hranicemi, ale 18. února proběhl krátký breakdown, což byl vcelku nepříjemný fakeout, který spoustu longařů musel vyhodil na stop loss a shortaře chytit do pasti.

Cena se každopádně odrazila v těsné blízkosti spodní stěny zakresleného expanzivního kanálu a pokračovala až k 28,34 USD/unce. Proběhlo sice zamítnutí v postupu, ale trh blízko úrovně pěkně konsoliduje a dost možná bychom se mohli dočkat dalšího pokusu o průraz. V každém případě si stříbro drží moc pěkně svoji sílu a zatím se jaksi nezdá, že by mělo jít dolů.

Čtěte také: Velryba, která vše prodala před kolapsem v roce 2020, nedávno vytáhla $156 milionů z BTC

Dokud je kurz jednoduše v zakresleném expanzivním kanálu, směr dalšího vývoje je v podstatě dán. Zas na druhou stranu je potřeba, aby býci prorazili S/R levely 28,134 USD/unce a 29,8 USD/unce. Trh už by zkrátka měl co nejdříve navázat na rally z první poloviny roku 2020. Respektive ze střednědobého hlediska slušně posilujeme, ale stále to není úplně ono.

Každopádně je pozitivní, že má cena tendenci zůstávat v rozmezí dvou zmiňovaných hranic, protože dle Volume profile jsme vlastně na lokální rovnováze. A z lokální rovnováhy bychom mohli brzy zase up. Leč na trzích není nic jistého a stále existuje šance na průraz směrem dolů.

Indikátory

Dle RSI není trh nějak extra silný, ale zcela jistě nejsou medvědi v převaze. Hodnoty indikátoru se totiž drží spíše ve vyšších úrovních, což je bullish.

Závěrem

Pokud se stříbru povede definitivně překonat S/R level 29,8 USD/unce, je dost velká šance, že konečně zažijeme mnohem agresivnější expanzi. V těchto chvílích to sice vypadá nadějně, ale stále chybí ten jeden důležitý krok, aby se trh po technické stránce významněji posunul. Do té doby zkrátka pořád hrozí, že se něco pokazí a stříbro udělá nepěkný ponor.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Čelí Bitcoin mnohem hlubší korekci?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!