Ripple má odteď sídlo ve Wyomingu – Víme proč!

Ripple má odteď sídlo ve Wyomingu - Víme proč!

Společnost Ripple je v poslední době pod palbou regulačních autorit. Americká SEC v prosinci firmě poslala vánoční dárek v podobě žaloby z prodeje neregistrovaných cenných papírů. Hodnota tokenu XRP následně padla o 70 %, a dodnes se pořádně nevzpamatoval.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Ripple má nyní problémů nad hlavu, a tak se alespoň rozhodla přestěhovat do přívětivějšího prostředí amerického státu Wyoming. Ten je totiž ke kryptoměnovým firmám povolný. Firmy, které pracují s kryptoměnami, tam nemusí platit daň ze zisku.

Zde najdete všechny důležité informace o sporu Ripple a SEC.

Wyoming je jeden z mála pro-krypto států USA

Caitlin Long, CEO digitální banky Avanti Bank & Trust, stahování Ripplu okomentovala následovně:

“Stále více krypto společností si uvědomuje, že Wyoming je díky přívětivým zákonům zaměřeným na kryptoměny vhodnější pro podnikání, jako Delaware.”

Navíc senátorka Wyomingu Cynthia Lummis si jako jedna z prvních v americké vládě všimla kryptoměny a prohlásila, že krypto-legislativa bude v budoucnu hrát velkou roli v USA.

Spoluzakladatel Ripplu Chris Larsen a CEO společnosti Brad Garlinghouse v minulosti mnohokrát vyjádřili nespokojenost s nejasnými pravidly kolem kryptoměn v USA. Wyoming se stává nejatraktivnějším státem v USA pro každého, kdo se zaměřuje na toto odvětví.

Wyoming v minulosti burze Kraken udělil povolení, aby ve státě působila jako banka, a zelenou dal i bance Avanti. Poté, co Tesla na začátku února oznámila nákup Bitcoinů za $1,5 miliardy, senátorka Lummis pozvala Elona Muska, aby přestěhoval sídlo své firmy do Wyomingu. Vzhledem k faktu, že Tesla na BTC vydělává více než na prodeji svých elektromobilů, by takový tah možná i dával smysl.

Zjistěte o Tesle více:

Tesla vydělává víc na Bitcoinu než na prodeji elektromobilů! Má obrovský zisk