BTC stále dominuje – Zde jsou důvody, proč jsme nepřekonali 50 000 $

BTC stále dominuje - Zde jsou důvody, proč jsme nepřekonali 50 000 $

Altcoiny se prudce propadly 14. února poté, co cena BTC dosáhla nového historického maxima vysoko nad 49 000 USD. Proč tedy přesně padly altcoiny?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Existují dva hlavní důvody, proč se trh s altcoiny stáhl zpět navzdory síle dominantní kryptoměny.

  1. Když cena bitcoinu narostla na nové rekordní maximum, vysála většinu objemu na trhu s kryptoměnami. To přirozeně způsobilo, že se trh přehoupl k BTC, což přispělo ke stažení altcoinů.
  2. Ether, který často vede na trhu s altcoiny, oproti Bitcoinu prudce poklesl.

Kombinace těchto dvou faktorů v kombinaci s nejistotou kolem bitcoinu na úrovni rezistence 50 000 dolarů zesílila prodejní tlak na altcoinovém trhu.

Na druhou stranu se jedná o krátkodobou situaci. To, zda Bitcoin prolomí 50 000 dolarů, zůstává důležitou otázkou, která rozhodne o směřování krátkodobého cenového cyklu kryptotrhu.

Během vzestupu bitcoinu mají altcoiny sklon k prudkému nárůstu. Když ale BTC konsoliduje nebo zaznamenává mírný pokles, altcoiny často zaznamenávají velké poklesy cen oproti BTC i vůči americkému dolaru.

Čtěte také: Ethereum je již velmi blízko od důležité psychologické úrovně!

BTC je prozatím býčí, což je užitečné pro alty

Bitcoin si prozatím zachovává svou vzrůstající strukturu trhu, což by v dohledné době zmírnilo část prodejního tlaku na trhu altcoinů. Za poslední hodiny však BTC neudržel krátkodobou podporu a trh spadl dolů.

Navzdory tomu, že jsme neudrželi tento krátkodobý pattern, Bitcoin se stále nachází v rostoucím trendu z dlouhodobého nebo střednědobého hlediska.

Ponaučení z tohoto denního propadu je jednoznačné – Bitcoin ovládá trh. Jeho volatilita se odráží na altcoinech několikanásobně. Jsme tedy ve stejném cyklu jako před 3 lety? Absolutně ne! Je zde mnoho odlišností, například to, že dominance BTC je stále ve srovnání z předchozí altcoin sezónou vysoká. Další odlišností je obrovský zájem institucí. Nemluvě o tom, že likvidita BTC postupně klesá a cirkulující nabídka taktéž.

Mohlo by vás také zajímat:

Pump & Dump skupiny – Kdo a co jsou, a proč na nich téměř jistě proděláte