ANALÝZA – Bitcoin má za sebou menší propad, začátek něčeho většího?

bitcoin BTC kryptoměny coin mince

Tak Bitcoin má po dalším menším dumpu za relativně krátkou dobu. Čerstvý propad však není svým rozsahem nějak závažný. Prodejní objemy nebyly prozatím nijak mohutné, a navíc se k úvodním prodejům nepřidávají další medvědi. A přirozeně, dokud se k úvodním prodejcům nikdo nepřidá, neexistuje prodejní tlak, který by cenu soustavně tlačil dolů.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Leč výše popsané se ještě může dynamicky změnit, neboť těch red flagů je na trhu pěkná hromada, a pokud je ignorujete, jdete sami proti sobě. Trh totiž skoro na všech časových rámcích generuje nějaké signály. A jestliže na ně trh zareaguje, bude to dost hluboký ponor. Signály se ovšem musí potvrdit, protože jinak nemají moc velkou váhu.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Bitcoin, ANALÝZA – Bitcoin má za sebou menší propad, začátek něčeho většího?, TRADING11

Čerstvě zavřená týdenní svíce má bezesporu velmi býčí podobu, takže kdybychom měli vycházet pouze z tohoto, další směr by měl být jasný. Po svících s velmi býčí podobou většinou následuje další růst. Kromě toho kurz překonal roční pivotovou úroveň R2. A myslím si, že pro dobro blízkého vývoje by cena neměla pod R2 klesnout. Tudíž nechceme, aby přišla i slabá korekce.

Čtěte také: TOP 3 kryptoměny pro únor – Velká šance, že i je zasáhne parabolický růst

Jinak by zkrátka hrozilo otestování R1, a kdyby padl i druhý zmíněný pivot, vzrostly by šance na otestování pivotového levelu P, který je až u cca 20 600 USD. Tedy vcelku dost hluboko, což by znamenalo asi 60% pád od nynějšího ATH. Co se týče aktuálního růstu, už se strašně rychle blížíme do stejné situace, jako jsme byli v prosinci.

Dřívější expanze byla pod hrozivě strmým sklonem, až jsme měli v grafu vlastně vertikálu. Obdobné struktury nejsou pro trh zdravé a hlavně s nimi souvisí nemalé riziko. Nyní je Bitcoin velmi blízko k tomu, aby zase rostl vertikálně. Nicméně je otázkou, zda je na trhu dostatečně silná poptávka, aby se vertikální expanze nezhroutila. My víme, že ještě nedávno byla, ale platí to i dnes?

Indikátory

Na týdenním RSI je tedy náš strašák v podobě mohutné medvědí divergence. Aby se divergence definitivně zneplatnila, cena Bitcoinu by hrubým odhadem musela stoupnout alespoň nad 60 000 USD, což není málo. Avšak divergence nejsou jen na týdenním RSI – pro 3D, 1D, 12H platí totéž. Na jednodenním grafu je potenciální divergence i na MACD. Zkrátka je těch potenciálních prodejních signálů příliš.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Bitcoin, ANALÝZA – Bitcoin má za sebou menší propad, začátek něčeho většího?, TRADING11

Na 4H grafu se kurz jednoduše vylil ze zakresleného patternu. Prodejní tlak byl sice zvýšený, ale dost průměrný. A jak jsem psal v úvodu, doteď se další sell volume neobjevilo. Z čehož vyvozuji, že podstatná část shortařů svoje pozice velmi rychle zavírala, protože nevěřila, že pokles může pokračovat.

Zas na druhou stranu není nákupní tlak nějak rozhodný, spíš je dost váhavý. Dokud cena nepřekoná lokální S/R level na 48 183 USD, asi ani nemůže vzrůst. I nyní je tedy Bitcoin v tzv. zemi nikoho, což není v konotaci na spoustu sell signálů nic pozitivního.

Avšak Bitcoin nás tolikrát překvapil, že nelze vyloučit pokračování v růstu. Musíme si uvědomit, že v aktuálním bull runu má trh tendenci všechny sell signály ignorovat. Prostě je na trhu ohromné množství peněz a dostatečně silná poptávka.

Čtěte také: Bitcoin je prý nástroj zločinců? Kriminalita kryptoměn v roce 2020 klesla o 57 %

Indikátory

Na 4H RSI byla medvědí divergence, která se očividně uplatnila. To stejné platí i pro druhý indikátor MACD. Čerstvá rotace křivky RSI začala opětovně u zaznačené úrovně, takže pokud se držíme nad ní, není se čeho bát.

Závěrem

Na vyšších časových rámcích je těch sell signálů docela slušná sbírka, ale pokud se najde na Bitcoinu velká snaha, mohou se jednotlivé divergence zneplatnit. Musíme si ovšem i uvědomit, že se jedná třeba o divergenci na týdenním grafu. Jestliže má dojít k uplatnění/neuplatnění, nestane se tak nepřekvapivě přes noc.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Ethereum již velmi blízko od důležité psychologické úrovně!


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!