Instituce přestávají nakupovat Bitcoin na Coinbase! Je to konec bullrunu?

Instituce přestávají nakupovat Bitcoin na Coinbase! Je to konec bullrunu?

Bitcoin se odrazil po včerejším testu hladiny 50 000 $ a aktuálně se obchoduje o 1500 dolarů níže. Sentiment na trhu s kryptoměnami se v pondělí trochu změnil, lze to vidět i na burzách. Coinbase Premium Index, který sleduje rozdíly v ceně Bitcoinu mezi burzami Coinbase Pro a Binance, dnes poprvé po dlouhé době padl do negativních čísel.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Šéf společnosti CryptoQuant si myslí, že překonat padesát tisíc bude v krátkodobém horizontu velmi náročné:

Pokud máte zájem o obchodování kryptoměn, ale nemáte mnoho zkušeností, určitě se vám hodí pomoc. My doporučujeme využít naši službu signály, v rámci které získáte tipy na nákup / prodej různých kryptoměn, kvalitní technické analýzy a komentáře k trhu a pravidelná videa či streamy.

>>> Nabídku signálů naleznete zde <<<

Prodejní tlak na burze Coinbase – Dosáhl Bitcoin na 50k vrcholu?

Americká burza Coinbase je ve světě kryptoměn velmi důležitá, protože firmám poskytuje bezpečný a legální způsob, jak nakoupit či prodat Bitcoin. Pokud instituce nakupují, cenové premium na Coinbase Pro oproti zbytku trhu stoupá. Naopak, když velcí investoři nemají zájem, může se dostat i do negativních čísel.

Na Coinbase nyní zaznamenáváme silný tlak prodejců, který se díky arbitráži rozloží po celém trhu. Možná i to je důvod, proč cena Bitcoinu nepřekonala 50 000 $. Jak jsme psali minule, překonat tuto kulatou hladinu nebude vůbec jednoduché. A mnoho zajímavých lidí v minulosti předpovídalo, že právě tam se Bitcoin otočí. V roce 2020 o tom hovořil i známý investor a autor knih o penězích Robert Kiyosaki.

Čtěte také: Tato kryptoměna má neskutečný potenciál, a i po růstu o 100 % je hluboko pod cenou

Pravdou ovšem je, že Bitcoin za poslední měsíce stoupl o neskutečných 500 % a velkým hráčům vydělal miliardy dolarů. Jeho kapitalizace nyní dosahuje $900 miliard. Jestli se ukáže, že zájem institucionálních investorů o kryptoměny opravdu ochladl, je velmi pravděpodobné, že bude následovat výrazná korekce.

Coinbase Premium Index ale neberte jako nějaký definitivní indikátor. Institucionální investoři využívají na nákupy mnoho cest, a Coinbase je jednou z nich.

Chcete-li nakupovat / prodávat Bitcoin a další kryptoměny, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky.

Zajímají vás další kryptoměny? Přečtěte si naši nejnovější analýzu Etherea:

ANALÝZA – Ethereum již velmi blízko od důležité psychologické úrovně!