CoinMarketCap zažil divokou noc – Platforma ukázala několikamilionové nárůsty různých kryptoměn!

Coinmarketcap glitch, zdroj: www.shutterstock.com/DavidEsser

Ve středu v noci známá platforma CoinMarketCap.com zažila kybernetický útok nebo selhání webové stránky, které poslalo některé ceny do astronomických výšek. Vedení se zatím nevyjádřilo, o co konkrétně šlo.

Svědci nevěřili vlastním očím

Na obrázku můžete vidět jak vypadaly kryptoměny během této chyby na stránce. Například takové Ethereum bylo na prvním místě a jeho hodnota byla 75 miliard dolarů za minci. Binance Coin vyběhl na 13 miliard dolarů a na třetím místě se ocitlo Cardano, s hodnotou 36 milionů dolarů za minci.

coinmarketcap-screenshot
coinmarketcap-screenshot

Přečti si také: Máme největší inflaci za posledních 39 let!

Centralizované a decentralizované burzy okamžitě reagovaly a odstranily cenový informační kanál ze svých obchodních platforem ve snaze zabránit obchodům, které by mohly vést ke katastrofálním následkům. Většina burz má však „pojistky“ vůči takovým případům. Ty pozastavují obchodování s kryptoaktivy, které automaticky reagují díky přednastaveným algoritmům.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

CoinMarketCap měl divokou noc

Oficiální účet CoinMarketCap zveřejnil sérii tweetů, potvrzující tento incident.

„Naše webová stránka má momentální problémy se zobrazením cen. Tým si je vědom o nesprávných informacích ohledně cen, uvedených na CoinMarketCap.com.“

Je vysoce pravděpodobné, že to byl buď plánovaný kybernetický útok na tuto platformu, nebo jednoduše nastal tzv. glitch. Konkurenční webové stránky jako CoinGecko.com podobné problémy neměly. Ceny zobrazené na CoinMarketCap jsou zpět na svých správných hodnotách. Tým se samozřejmě omluvil celé své komunitě.

Mohlo by tě zajímat: Analytik z Bloombergu věří, že Bitcoin dosáhne 100 000 dolarů – Bull market je aktuálně „pozastaven“


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.