Německé spořitelny chtějí klientům umožnit obchodování s kryptoměnami – zájem v zemi narůstá

Německé spořitelny chtějí mít v nabídce kryptoměny
Německé spořitelny chtějí mít v nabídce kryptoměny. Zdroj: Shutterstock, Ink Drop

Německé spořitelny zvažují, že do své nabídky pro klienty zařadí obchodování s  kryptoměnami. Pro kryptoměnový sektor v jedné z nejsilnějších ekonomik světa by to byl obrovský posun vpřed.

Německé spořitelny a kryptoměny

Spořitelny v Německu spravují aktiva v hodnotě přibližně 1,5 bilionu dolarů. Disponují více než 50 miliony klientů. „Sparkassen“, jak se v Německu nazývají spořitelny, čeká začátkem příštího roku hlasování o tom, zda se tento sektor odhodlá a zařadí kryptoměny do nabídky.

Přečti si také: Máme největší inflaci za posledních 39 let!

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

V případě pozitivních ohlasů a úspěšného hlasování spořitelny klientům umožní obchodovat s  kryptoměnami přímo prostřednictvím jejich institucí. Projekt by následně mohl být spuštěn v průběhu roku 2022. Podle německé zpravodajské publikace Capital je důležité před spuštěním projektu realizovat pilotní program, který umožní klientům nakupovat kryptoměny přímo prostřednictvím jejich vlastních bankovních účtů.

Německo se podle posledních zpráv a událostí stále více otevírá možnostem investování do kryptoměn. V červnu letošního roku byl přijat nový zákon, který umožňuje německým fondům investovat 20 % svých podílů do kryptoměn. Tento zákon s sebou umožnil příliv více než 400 miliard dolarů do sektoru kryptoměn. Zákon byl schválen jen pár dní poté, co byla populární burza Coinbase schválena pro úschovu kryptoměn v Německu.

Mohlo by tě zajímat: Analytik z Bloombergu věří, že Bitcoin dosáhne 100 000 dolarů – Bull market je aktuálně „pozastaven“

Institucionální zájem o kryptoměny v Německu neustále narůstá, o čemž svědčí i zvýšený celkový objem obchodů. Nejnovější projekt německých spořitelen může výrazně navýšit zájem o kryptoměny v zemi.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.