Ethereum 1.0 čeká Berlin hard-fork – Na co se můžeme těšit?

Ethereum 1.0 čeká Berlin hard-fork - Na co se můžeme těšit?

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Zatímco Ethereum nedávno poprvé v historii překonalo kulatou hladinu 2000 $, technologie, na které tato platforma funguje, se nadále vyvíjí. Před nedávnem jsme vás informovali o nadcházejícím hard-forku 2.0 Beacon Chainu, který přinese kompatibilitu s light klientem, optimalizaci sítě a bugfixy.

Ethereum 2.0 je budoucnost, nicméně vývojáři nezapomínají žít v přítomnosti a na polovinu dubna připravili vylepšení současné 1.0 sítě. Berlin hard-fork byl původně naplánován na začátek léta 2020, ale přesunul se kvůli obavám z centralizace. V té době totiž většina ETH uzlů fungovala na Geth klientovi.

Čtěte také: Evropský výrobce superaut předběhl Teslu! Přijímá platby v BTC a spouští vlastní token

Co vše přináší Ethereum 1.0 Berlin hard-fork

Berlin přinese menší optimalizace současné PoW sítě. Změní způsob, jakým Ethereum Virtual Machine (EWM) čte smart kontrakty, zefektivní používání gasu a přidá další prvky na ochranu sítě proti DDoS útokům.

Berlin hard-fork byl za poslední měsíce důkladně přezkoušen na sérii testovacích sítí. Tato aktualizace dohromady zahrnuje pět Ethereum Improvement Protokolů (EIP – vylepšení ETH sítě).

Chcete vědět více o nadcházejících forcích Ethereum sítí? Zde najdete více info o HF1 – prvním vylepšení nového 2.0 Beacon Chainu.

Ethereum 2.0 se chystá na svůj první hard-fork!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.