Formácia Three Black Crows

0

Formácia Three Black Crows (tri čierne vrany) je ďalšia z radu trojsviečkových formácii. Narozdiel od Three White Soldiers je táto formácia jedným z najsilnejších strednodobých signálov ukončenia up trendu a otočenia trhu do down trendu.

Thre Black Crows Example

V ideálnom prípade formácia pozostáva z troch veľkých bearish (červených) sviec, ktoré uzatvárajú v blízkosti LOW danej periódy. To znamená, že majú iba malé, prípadne žiadne knôty. Formácia je najsilnejšia a najpresnejšia, ak pádu ceny v troch periódách po sebe s vysokým volume predchádzal pomalý rast s nízkym volume. Je to znak slabnutia uptrendu a nedostatku nákupných objednávok na trhu.

Thre Black Crows Chart

Podmienky pre potvrdenie tejto formácie už nie sú tak striktné, ako to bolo pri Three White Soldiers. Ideálny prípad je, že každá svieca formácie sa otvára v tele predchádzajúcej sviečky, čiže nad jej CLOSE. Dnes je už však obchodníkmi akceptovaná aj forma, kde druhá a tretia svieca otvárajú na rovnakej hodnote ako uzatvárala predchádzajúca svieca.

Tejto formácii veľmi často predchádza iný obratový pattern ako napríklad Evening Star, Bearish Engulfing, Shooting Star, či niektorá z formácii Doji.

Ak by ste mali chuť učiť sa a dozvedieť sa viac o sviečkových formáciách, prejdite do sekcie formácie.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na