Investoři očekávají bullrun DeFi sektoru – aktivita prudce stoupá

Investoři očekávají bullrun DeFi sektoru - aktivita prudce stoupá
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Decentralizované financování (DeFi) bylo jedním z hlavních faktorů, které tlačily kryptotrh výše během celého roku 2021. Dodnes tvoří základ tohoto odvětví platformy, jako jsou Uniswap (UNI), SushiSwap (SUSHI) a Aave (AAVE).

Podobně jako altcoiny, i tokeny decentralizovaného financování tvrdě spadly, protože cena Bitcoinu klesla ze svého maxima 65 800 dolarů. Údaje z TradingView ukazují, že DeFi index perpetuálních futures kontraktů klesl 20. července na minimum 5 340 dolarů. Pak se hodnota indexu zvýšila o 45 % na 7 682 dolarů.

DeFi index - perpetuálne futures kontrakty 1D. Zdroj: TradingView
DeFi index – perpetuální futures kontrakty 1D. Zdroj: TradingView

Mohlo by tě také zajímat: Grayscale plánuje založit první DeFi fond – Co nového přinese?

Celková uzamčená hodnota mění trend

V DeFi se celková uzamčená hodnota (TVL) používá k určení síly a slabosti napříč všemi platformami.

Celková uzamknutá hodnota (TVL) v DeFi. Zdroj: DeFi Llama
Celková uzamčená hodnota (TVL) v DeFi. Zdroj: DeFi Llama

I když je tato metrika stále zhruba o 30% nižší než historické maximum 154,91 miliardy dolarů, metrika se zvýšila z 3 miliard dolarů v červenci 2020 na 111,04 miliardy dolarů v červenci 2021.

StormGain

Z top 20 platforem decentralizovaného financování byl největší procentuální růst TVL za posledních sedm dní u protokolu Flexa (AMP) o 68 % a 38% nárůst Lido (LDO).

Prudký nárůst aktivity uživatelů DeFi

Další důkazy o pokračujícím oživení v tomto odvětví lze nalézt ve stoupajících hodnotách tokenů některých připravovaných protokolů.

XVS, LUNA, RSR, AMP, KAVA vůči USDT 4H. Zdroj: TradingView
XVS, LUNA, RSR, AMP, KAVA vůči USDT 4H. Zdroj: TradingView

Z 20 nejlepších protokolů byly v popředí LUNA a AMP. Šlo o dvě největší rostoucí ceny za posledních sedm dnů se zvýšením o 83 % a 64 %.

Denní objem obchodů zaznamenaný na decentralizovaných burzách zůstal za poslední měsíc relativně nízko pod úrovní 2 miliard dolarů. Cena Uniswapu vzrostla o 17,8 % a SushiSwap mezi 21. červencem a 27. červencem vzrostl o 21,5 %. Zdá se tak, že aktivita uživatelů je ve stoupajícím trendu.

Denní objem DEX. Zdroj: Dune Analytics
Denní objem DEX. Zdroj: Dune Analytics

Pokračující zvyšování počtu nových uživatelů interagujících s protokoly DeFi je dalším znakem rostoucí síly odvětví s rekordním počtem 2 091 milionů jedinečných adres k 27. červenci.

Celkoví uživatelé Define. Zdroj: Dune Analytics
Celkoví uživatelé DeFi. Zdroj: Dune Analytics

Tento vývoj celkově upoutal pozornost analytiků a investorů, kteří doufají, že decentralizované financování zažije další býčí vlnu.

Přečti si také poslední analýzu BTC – Analýza BTC – ukončíme dvouměsíční akumulační zónu?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.