Kolaps FTX by mohl způsobit zrychlení propouštění v krypto sektorů

Share This Post

Pád kryptoburzy FTX a potenciální výsledná nákaza by mohla v nadcházejících měsících vést k urychlení propouštění v kryptospolečnostech, varují náboroví specialisté.

Zpráva ze 14. listopadu z platformy pro agregátor kryptodat CoinGecko zjistila  že od 13. listopadu bylo v kryptoprostoru v roce 2022 dosud propuštěno 4 695 zaměstnanců, což představuje 4 % propuštěných zaměstnanců ve všech „technologických startupech“.

Autoři zprávy však varují, že propouštění kryptoměn by se mohlo v nadcházejících měsících zvýšit, až se projeví „plný dopad“ náhlého kolapsu FTX:

„S kolapsem FTX od 2. listopadu a jeho plným dopadem na kryptoměnový prostor, který se stále vyvíjí, může v následujících měsících dojít k dalšímu propouštění kryptoměn.“

Širší trend se nezmění

Zakladatel CryptoRecruit Neil Dundon tvrdí, že i když události FTX způsobí určité propouštění, nezměnilo to širší trend, že nábor kryptoměn sleduje ceny kryptoměn.

„Propouštění bylo konzistentní a efektivně sledovalo stejný trend jako ceny kryptoměn. FTX tento širší trend nezměnil, i když je to tragická událost.“

Řekl a dodal:

„Kvůli tomu dojde k propouštění, ale to bude příležitostí pro dobré projekty, jak získat dobré talenty, které shromažďujeme.“

Kevin Gibson, zakladatel náborové firmy Proof of Search, byl méně optimistický a sdělil, že měl jednoho kandidáta, který měl dnes nastoupit do zaměstnání, ale jeho nabídka byla „vytažena“ během prvního hovoru se společností.

Gibson řekl, že je těžké komentovat, jak se kolaps kolem FTX „denně mění“, ale řekl, že zkušenost jeho kandidáta „nebude izolovaným incidentem“.

Společnosti napříč krypto sektorem již prošly řadou propouštění v průběhu roku v důsledku poklesu trhu.

Další propouštění v kryptosektoru

Mezi nejnovější snížení počtu zaměstnanců v tomto odvětví patří propuštění 1 000 zaměstnanců platebního procesoru Stripe, 22 % propuštění vývojářů blockchainu Dapper Lab a 10% propouštění firmy Digital Currency Group společnosti rizikového kapitálu. Všechna propouštění vstoupila v platnost začátkem listopadu.

Investiční společnost Galaxy Digital zaměřená na digitální aktiva také údajně očekává 20% snížení k 1. listopadu.

Coinbase podle Yahoo Finance propustil 10. listopadu dalších 60 zaměstnanců.

Nejnovější zpráva CoinGecko navazuje na dřívější zprávu ze 4. listopadu, která se zabývala městy nejvíce zasaženými propouštěním v kryptoměnách.

Na vrcholu seznamu bylo San Francisco, domov Silicon Valley, jednoho z největších světových technologických a inovačních center, za nímž následovaly Dubaj, New York City a Singapur.

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...