Kolaps FTX by mohl způsobit zrychlení propouštění v krypto sektorů

Share This Post

Pád kryptoburzy FTX a potenciální výsledná nákaza by mohla v nadcházejících měsících vést k urychlení propouštění v kryptospolečnostech, varují náboroví specialisté.

Zpráva ze 14. listopadu z platformy pro agregátor kryptodat CoinGecko zjistila  že od 13. listopadu bylo v kryptoprostoru v roce 2022 dosud propuštěno 4 695 zaměstnanců, což představuje 4 % propuštěných zaměstnanců ve všech „technologických startupech“.

Autoři zprávy však varují, že propouštění kryptoměn by se mohlo v nadcházejících měsících zvýšit, až se projeví „plný dopad“ náhlého kolapsu FTX:

„S kolapsem FTX od 2. listopadu a jeho plným dopadem na kryptoměnový prostor, který se stále vyvíjí, může v následujících měsících dojít k dalšímu propouštění kryptoměn.“

Širší trend se nezmění

Zakladatel CryptoRecruit Neil Dundon tvrdí, že i když události FTX způsobí určité propouštění, nezměnilo to širší trend, že nábor kryptoměn sleduje ceny kryptoměn.

„Propouštění bylo konzistentní a efektivně sledovalo stejný trend jako ceny kryptoměn. FTX tento širší trend nezměnil, i když je to tragická událost.“

Řekl a dodal:

„Kvůli tomu dojde k propouštění, ale to bude příležitostí pro dobré projekty, jak získat dobré talenty, které shromažďujeme.“

Kevin Gibson, zakladatel náborové firmy Proof of Search, byl méně optimistický a sdělil, že měl jednoho kandidáta, který měl dnes nastoupit do zaměstnání, ale jeho nabídka byla „vytažena“ během prvního hovoru se společností.

Gibson řekl, že je těžké komentovat, jak se kolaps kolem FTX „denně mění“, ale řekl, že zkušenost jeho kandidáta „nebude izolovaným incidentem“.

Společnosti napříč krypto sektorem již prošly řadou propouštění v průběhu roku v důsledku poklesu trhu.

Další propouštění v kryptosektoru

Mezi nejnovější snížení počtu zaměstnanců v tomto odvětví patří propuštění 1 000 zaměstnanců platebního procesoru Stripe, 22 % propuštění vývojářů blockchainu Dapper Lab a 10% propouštění firmy Digital Currency Group společnosti rizikového kapitálu. Všechna propouštění vstoupila v platnost začátkem listopadu.

Investiční společnost Galaxy Digital zaměřená na digitální aktiva také údajně očekává 20% snížení k 1. listopadu.

Coinbase podle Yahoo Finance propustil 10. listopadu dalších 60 zaměstnanců.

Nejnovější zpráva CoinGecko navazuje na dřívější zprávu ze 4. listopadu, která se zabývala městy nejvíce zasaženými propouštěním v kryptoměnách.

Na vrcholu seznamu bylo San Francisco, domov Silicon Valley, jednoho z největších světových technologických a inovačních center, za nímž následovaly Dubaj, New York City a Singapur.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...